Puchar Króla: wielka sensacja! Atletico Madryt odpadło z III-ligowcem

To jedna z największych niespodzianek tego sezonu w hiszpańskiej piłce. Atletico Madryt po dogrywce przegrało 1:2 z Culturalem Leonesa w 1/16 finału Pucharu Króla

Maciej Siemiątkowski
Joao Felix (z lewej) i Augusto Galvan (z prawej) PAP/EPA / J. Casares / Na zdjęciu: Joao Felix (z lewej) i Augusto Galvan (z prawej)
Rok temu Cultural Leonesa nie miał żadnych nadziei na stawienie czoła innemu gigantowi z Madrytu. Wtedy III-ligowiec przegrał w dwumeczu z Realem Madryt aż 2:13. W tej edycji Pucharu Króla zrezygnowano z formuły dwóch spotkań i losy rywalizacji rozstrzygają się na terenach teoretycznie słabszych zespołów. Z okazji samych przyjazdów gigantów, kibice mniejszych zespołów mają ogromne święto. Cultural postanowił urządzić sobie prawdziwą fiestę i wyrzucił za burtę zespół Diego Simeone.

Zawodnicy z Leonu w niesamowitym stylu odprawili faworyta. Siedem minut przed końcem podstawowego czasu gry doskoczyli do gardeł madrytczyków i doprowadzili do dogrywki. Na 1:1 trafił Julen Castaneda, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i precyzyjnie uderzył z woleja.

Gospodarze powalili Atletico na deski w 108. minucie. Cultural wyprowadził zabójczy kontratak. Sergio Benito bezbłędnie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu z lewej strony. Goście byli absolutnie zaskoczeni, a Simeone o mało nie wykipiał ze złości na ławce rezerwowych.

Piłkarz Unionistasu Salamanca strzelił gola Realowi Madryt, a potem... szukał pracy

Gol Angela Correi z 62. minuty nie wystarczył do awansu. Rojiblancos skompromitowali się na boisku III-ligowca i odpadli z rozgrywek.

Quique Setien kręci nosem. "Nie podobał mi się zespół"

Los Atletico podzieliły jeszcze trzy zespoły z La Liga. Celta Vigo - również po dogrywce - poległa z II-ligowym CD Miranes, Eibar przegrał z III-ligowym CD Badajoz 1:3, a Real Betis odniósł porażkę z Rayo Vallecano (La Liga 2) w rzutach karnych. Honor hiszpańskich pierwszoligowców uratowało Leganes, które wygrało 1:0 z Ebro (Segunda Division).