Sparingi. Raków Częstochowa wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. Rywal z Serbii był lepszy

Przebywający na zgrupowaniu na Cyprze piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali z czwartym zespołem ligi serbskiej, Cukaricki Belgrad 1:2. Był to drugi sparing Czerwono-Niebieskich tej zimy.

Krzysztof Sędzicki
Jarosław Jach WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jarosław Jach
Ekipa trenera Marka Papszuna przebywa na obozie już tydzień. W pierwszym meczu kontrolnym drużyna spod Jasnej Góry przegrała z Urałem Jekaterynburg 1:3. I podobnie jak w pierwszym sparingu, tym razem także beniaminek PKO Ekstraklasy objął prowadzenie jako pierwszy.

W 19. minucie przed polem karnym rywali faulowany był Fran Tudor. Wykonujący rzut wolny Jarosław Jach uderzył z 20 metrów tak, że piłka przeszła obok muru, a następnie między słupkiem oraz usiłującym interweniować Nemanją Beliciem. To drugi gol pomocnika Rakowa podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Mecz był dość intensywny i absorbujący dla obu ekip. Jeszcze przed zmianą stron Serbowie doprowadzili do wyrównania. W 36. minucie Michała Gliwę pokonał Viktor Lukić. Remis utrzymał się do przerwy, a po niej trener Papszun wymienił niemal całą jedenastkę poza Michałem Gliwą, Jarosławem Jachem i Petrem Schwarzem.

Częstochowianie nie zdołali jednak dowieźć remisu do końca. Minutę przed końcem gry kontrolnej Nikola Terzić celnym uderzeniem wykończył dośrodkowanie Ibrahima Ndiyae z prawej strony boiska i dał ekipie FK Cukaricki zwycięstwo.

Raków na Cyprze rozegra jeszcze dwa sparingi. O tym, kto będzie rywalem zespołu 28 stycznia, klub poinformuje niebawem. Dwa dni później natomiast zespół Marka Papszuna zmierzy się z litewskim Żalgirisem Kowno.

Raków Częstochowa - FK Cukaricki Belgrad 1:2 (1:1)
1:0 - Jarosław Jach 19'
1:1 - Viktor Lukić 36'
1:2 - Nikola Terzić 89'

Raków: Michał Gliwa -  Petr Schwarz (85' Jakub Budnicki), Tomas Petrasek (46' Arkadiusz Kasperkiewicz), Jarosław Jach (76' Jakub Bator) - Fran Tudor (46' Daniel Bartl), Igor Sapała (46' Kamil Kościelny), Daniel Mikołajewski (46' Kamil Piątkowski), Miłosz Szczepański (46' Rusłan Babenko), David Tijanić (46' Bryan Nouvier), Patryk Kun (46' Piotr Malinowski) - Sebastian Musiolik (46' Felicio Brown Forbes).

FK Cukaricki: Nemanja Belić - Stefan Velicković, Aleksandar Djordjević (85' Nikola Terzić), Asmir Kajević, Darko Puskarić, Luka Zorić, Slobodan Rubezić, Petar Micin (76' Marko Rakonjac), Viktor Lukić (46' Kosta Aleksić), Miladin Stevanović, Ibrahima N'Diaye.

Czy Raków Częstochowa powinien jeszcze wzmocnić się przed wiosenną częścią sezonu?