Serie A. Napoli - Juventus. Piotr Zieliński pokonał Wojciecha Szczęsnego. Stadion oszalał! (wideo)

SSC Napoli pokonało Juventus Turyn 2:1, a jednym z bohaterów gospodarzy okazał się być Piotr Zieliński. Zdobył pierwszego gola w meczu, pokonując w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Dominika Pawlik
Piotr Zieliński (z lewej) i Arkadiusz Milik Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z lewej) i Arkadiusz Milik
Spotkanie w Neapolu przez wielu nazywane było meczem kolejki w ten weekend w Serie A. Zdecydowanymi faworytami byli goście. Jednak po pierwszej połowie, w której nie padła ani jedna bramka, kibice mogli czuć się nieco zawiedzeni.

Dopiero w 63. minucie meczu do przodu wyrwał się Piotr Zieliński, uciekając obrońcom Juventusu. Dobiegł do bramki rywali i wykonał dobitkę z bliska po uderzeniu z dystansu sparowanym przed siebie przez Wojciecha Szczęsnego.

-> Transfery. "LGdS": Krzysztof Piątek został zaoferowany Chelsea FC?!
-> Serie A: Piotr Zieliński bohaterem Napoli. Gol Polaka pomógł pokonać Juventus FC

Na trybunach wybuchła wrzawa. SSC Napoli wyszło na prowadzenie w arcytrudnym starciu z mistrzami Włoch. Polak cieszył się z prowadzenia z kolegami, ale kilkadziesiąt sekund później wrócił już skupiony do gry.

W 86. minucie bramkę na 2:0 strzelił Lorenzo Insigne. Kontaktowe trafienie Cristiano Ronaldo cztery minuty później już nic nie dało. Z wygranej mogli cieszyć się piłkarze i kibice na San Paolo.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Piotr Zieliński był najlepszym zawodnikiem meczu po stronie Napoli?