Sparing. ŁKS wygrał na koniec zgrupowania. Dublet Jakuba Wróbla

ŁKS Łódź zwyciężył 4:1 z Proleterem Nowy Sad w ostatnim sparingu na zgrupowaniu w tureckim Side. Kluczowe okazało się wejście z ławki rezerwowych na boisko Jakuba Wróbla.

piłkarze ŁKS Łódź Facebook / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS Łódź
ŁKS Łódź dość łatwo pozwolił przeciwnikom na objęcie prowadzenia. Milan Mirosavlev wykorzystał błąd obrońców zespołu Kazimierza Moskala. Wyrównał przed przerwą Pirulo po wygraniu pojedynku biegowego z bramkarzem.

W drugiej połowie zagrał Jakub Wróbel, którego ŁKS pozyskał w zimowym okienku transferowym z GKS-u 1962 Jastrzębie i nowy napastnik strzelił dwa gole. W 56. minucie wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Sajdaka, a pięć minut później uderzył celnie po podaniu Jana Grzesika. Rezultat ustalił w 89. minucie na 4:1 Łukasz Sekulski.

Proleter Nowy Sad występuje w serbskiej ekstraklasie. Po 20 kolejkach znajduje się na siódmym miejscu w tabeli z 32 punktami. Traci 23 "oczka" do liderującej Crveny Zvezdy Belgrad.

ŁKS notował coraz lepsze wyniki im dłużej trwał okres przygotowań. Rozpoczął co prawda od pokonania 4:0 azerskiego Neftczi Baku, ale później poniósł porażki 0:2 z rumuńską Astrą Giurgiu i 0:1 z ukraińską Zorią Ługańsk. Po pechowym remisie 3:3 z ukraińską Worskłą Połtawa zwyciężył 3:0 z serbskim FK Napredak, a piątkowa wygrana to jego druga z rzędu. W sobotę piłkarze wrócą do Polski ze zgrupowania w tureckim Side.

ŁKS Łódź - Proleter Nowy Sad 4:1 (1:1)
0:1 - Milan Mirosavljev 29'
1:1 - Pirulo 41'
2:1 - Jakub Wróbel 56'
3:1 - Jakub Wróbel 61'
4:1 - Łukasz Sekulski 89'

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik (82' Artur Sójka), Carlos Moros (63' Maciej Dąbrowski), Jan Sobociński, Tadej Vidmajer (46' Artur Bogusz) - Przemysław Sajdak (63' Łukasz Sekulski), Dragljub Srnić (46' Łukasz Piątek), Guima (46' Dani Ramirez) - Pirulo (63' Maciej Wolski), Samuel Corral (46' Jakub Wróbel), Michał Trąbka (70' Adam Ratajczyk)

Czy ŁKS Łódź utrzyma się w tym sezonie w PKO Ekstraklasie?