Sparing. Lechia lepsza od Słowaków. Dwóch kolejnych piłkarzy ma odejść z klubu

Lechia Gdańsk pokonała zespół słowackiej ekstraklasy, SKF Sered 2:1. To jednak byłoby na tyle, jeśli chodzi o pozytywy z gdańskiego obozu. Z klubu najprawdopodobniej odejdą dwaj kolejni piłkarze.

Michał Gałęzewski
Flavio Paixao WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Flavio Paixao
Kończy się już obóz Lechii Gdańsk w Turcji. W ostatnim sparingu nie zagrali już Żarko Udovicić, który ze względu na chorobę musiał przerwać na jakiś czas treningi, a także Lukas Haraslin i Daniel Łukasik. Słowak pojechał do Włoch, gdzie najprawdopodobniej zostanie przedstawiony jako nowy piłkarz Sassuolo, natomiast Łukasik ma trafić do MKE Ankaragucu, gdzie może spotkać się z Michałem Pazdanem  i Konradem Michalakiem.

Gdańszczanie rozpoczęli mecz w bardzo młodym składzie, w którym wyszło dziewięciu piłkarzy w wieku młodzieżowym. Lechia straciła w pierwszej połowie bramkę. Zlatana Alomerovicia pokonał po rzucie wolnym Senad Jarović.

Filip Piszczek w Serie B. Zobacz więcej!

W drugiej połowie Lechia Gdańsk strzeliła dwa gole, oba z rzutów różnych. Wyrównał Kristers Tobers po tym, jak piłkę wrzucił mu Egy Maulana Vikri, a na 6 minut przed końcem po podaniu Macieja Gajosa, wynik meczu ustalił Flavio Paixao. Dla Lechii Gdańsk to czwarte zwycięstwo w piątym sparingu w Turcji. Co ciekawe, drużyna Piotra Stokowca strzeliła 8 goli, tracąc zaledwie dwa.

Cafu o krok od Olympiakosu. Zobacz więcej!

Lechia Gdańsk - SKF Sered 2:1 (0:1)
0:1 - Senad Jarović 38'
1:1 - Kristers Tobers 54'
2:1 - Flavio Paixao 84'

Skład Lechii Gdańsk: Zlatan Alomerović (46' Dusan Kuciak - Paweł Żuk (60' Karol Fila), Filip Dymerski (60' Mario Maloca), Rafał Kobryń (60' Michał Nalepa, Marcel Wszołek (46' Conrado Buchanelli Holz) - Jakub Kałuziński (31' Kristers Tobers) - Sebastian Rugowski (31' Jaroslav Mihalik), Maciej Gajos (60' Sebastian Rugowski), Egy Maulana Vikri (60' Patryk Lipski) - Kacper Sezonienko (60' Flavio Paixao).

Czy mimo tylu osłabień Lechia na koniec sezonu znajdzie się w górnej ósemce?