Ligue 1. Paris Saint-Germain - Montpellier HSC: strzelecki festiwal mistrza Francji

O niespodziance w Paryżu nie mogło być mowy. W spotkaniu 22. kolejki Ligue 1 broniące mistrzowskiego tytułu Paris Saint-Germain rozbiło przed własną publicznością Montpellier HSC (5:0).

Tomasz Rosiński
Angel Di Maria PAP/EPA / Julien de Rosa / Na zdjęciu: Angel Di Maria
Paryżanie w sobotę chcieli przedłużyć swoją zwycięską serię we wszystkich rozgrywkach do sześciu wygranych z rzędu i w efektowny sposób zrealizowali swój cel.

PSG znakomicie rozpoczęło sobotnią rywalizację, bo już w 8. minucie za sprawą Pablo Sarabii wyszło na prowadzenie. Hiszpan znakomicie przymierzył z około osiemnastu metrów.

Od 17. minuty gospodarzom grało się jeszcze łatwiej, bo wówczas czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką poza polem karnym otrzymał bramkarz gości, Dimitry Bertaud.

Jednak kibice paryskiego klubu na kolejne gole swoich ulubieńców musieli czekać do końcówki pierwszej połowy konfrontacji. Najpierw do siatki ładną podcinką trafił Angel Di Maria, a tuż przed przerwą samobójczą bramkę strzelił Daniel Congre.

Po zmianie stron rezultat podwyższyli jeszcze Kylian Mbappe oraz Layvin Kurzawa i ostatecznie podopieczni Thomasa Tuchela zwyciężyli 5:0.

Ligue 1, 22. kolejka:

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 5:0 (3:0)
1:0 - Pablo Sarabia 8'
2:0 - Angel Di Maria 41'
3:0 - Daniel Congre 44' (sam.)
4:0 - Kylian Mbappe 57'
5:0 - Layvin Kurzawa 65'

Czerwone kartki: Dimitry Bertaud (Montpellier HSC) w 17. minucie /za zagranie piłki ręką poza polem karnym/ i Joris Chotard (Montpellier HSC) w 88. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Stade Rennais - FC Nantes 3:2 (0:0)