Sparing. Pogoń Szczecin lepsza od Warty Poznań w próbie generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin zdała test osiem dni przed swoim pierwszym meczem rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie i wygrała 3:0 z Wartą Poznań.

Pogoń Szczecin zagrała na swoim stadionie, a mecz rozpoczął się o podobnej godzinie do tej, na którą zaplanowano w przyszłą niedzielę początek pojedynku z Wisłą Płock. Przed Wartą Poznań jeszcze trzy mecze kontrolne, a także zgrupowanie w Cetniewie zanim ponownie zagra o punkty w Fortuna I lidze.

Będąca na późniejszym etapie okresu przygotowań Pogoń miała przewagę nad przeciwnikiem. W jej podstawowym składzie najpewniej dojdzie w ciągu ośmiu dni do drobnych zmian. Po pierwsze powinien znaleźć się w nim po wyleczeniu przeziębienia Benedikt Zech. Z kolei przed Marcinem Listkowskim w kolejce do grania jest Srdjan Spiridonović. Znaki zapytania są też na bokach obrony i w ataku. W sparingu grali David Stec, Ricardo Nunes, Adam Frączczak.

Frączczak opuścił boisko z powodu urazu z 35. minucie. Nunes i Stec natomiast wykazali się przy golu na 1:0. Były reprezentant RPA asystował, a Austriak wykorzystał jego podanie w 5. minucie.

Dużo innych wrażeń w pierwszej połowie nie było. Warta grała twardo i również atakowała, ale żadna z jej akcji nie została podsumowana strzałem celnym, dlatego Dante Stipica był zaangażowany wyłącznie w rozgrywanie piłki. Podobnie po przerwie jego zmiennik Jakub Bursztyn.

Gra Pogoni nabrała większych rumieńców głównie dzięki Damianowi Dąbrowskiemu pracowitemu w środku pola, a także wszędobylskiemu Srdjanowi Spiridonoviciowi. Po wrzutce Austriaka z rzutu wolnego w 79. minucie padł gol na 2:0. Najbliżej piłki był w tej sytuacji Soufian Benyamina, a bramkarza Zielonych zmylił rykoszet. W 87. minucie analogiczna sytuacja, ponieważ po dośrodkowaniu Santeriego Hostikki futbolówka dotknęła jeszcze obrońcy z Poznania zanim wpadła do siatki.

Pogoń odniosła w okresie przygotowań trzy zwycięstwa z Universitateą Craiova 3:1, ze Sturmem Graz 1:0 i z Wartą Poznań 3:0. Dodatkowo zremisowała bezbramkowo z Makedoniją Gorce Petrov i poniosła porażkę 0:1 z Herthą BSC.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:0 (1:0)

Pogoń: Dante Stipica (46' Jakub Bursztyn) - David Stec (46' Jakub Bartkowski), Konstantinos Triantafyllopoulos (79' Kacper Cichoń), Igor Łasicki (62' Mariusz Malec), Ricardo Nunes (46' Hubert Matynia), Tomas Podstawski (71' Kryspin Szcześniak), Damian Dąbrowski (71' Kacper Smoliński), Marcin Listkowski (46' Srdjan Spiridonović), Paweł Cibicki (62' Soufian Benyamina), Sebastian Kowalczyk (62' Santeri Hostikka), Adam Frączczak (35' Kacper Smoliński, 46' Michalis Manias).

Warta: Adrian Lis - Michał Grobelny (46' Jakub Kuzdra), Bartosz Kieliba (31' Tomasz Boczek), Aleks Ławniczak (62' Bartosz Kieliba), Jakub Kiełb (46' Karol Gardzielewicz), Łukasz Trałka (46' Artur Marciniak, 81' Filip Małek), Adrian Laskowski (46' Mateusz Kupczak), Serhij Napołow (46' Jakub Apolinarski), Robert Janicki (46' Mariusz Rybicki), Michał Jakóbowski (46' Mateusz Szczepaniak), Gracjan Jaroch (46' Łukasz Spławski).

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

Czy Pogoń Szczecin awansuje w tym sezonie do grupy mistrzowskiej?