Premier League. Manchester United - Wolverhampton. Rozczarowanie na Old Trafford

W ostatnim sobotnim meczu Premier League Manchester United 0:0 zremisował z Wolverhampton. Obydwa zespoły nie zmniejszyły dystansu do 4. w Premier League Chelsea.

Michał Piegza
Fred i Diogo Jota PAP/EPA / LYNNE CAMERON / Na zdjęciu: Fred i Diogo Jota
Piłkarze United i Wolverhampton w Premier League marzą o dogonieniu 4. Chelsea. W sobotę zespół z Londynu zdobył tylko punkt. To sprawiło, że dystans mógł się zmniejszyć.

Na początku meczu więcej z gry mieli goście. Nie potrafili jednak poważniej zagrozić gospodarzom. W 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z ok. 11 metrów uderzał Romain Saiss, ale wyraźnie chybił. Z kolei w w 18. minucie głową uderzał Matt Doherty, David de Gea zdołał odbić piłkę.

Im dłużej trwała premierowa odsłona, tym bardziej uwidaczniała się przewaga gospodarzy. Jednak miejscowi nie potrafili poważniej zagrozić Rui Patricio. Aktywny był debiutujący w drużynie United Bruno Fernandes. Jednak wszystkie strzały z dystansu pewnie bronił bramkarz.

Po przerwie wciąż przeważali gospodarze. Goście nastawili się na wyprowadzanie kontr i sporadycznie zagrażali Manchesterowi United. Okazji bramkowych było niewiele. W 53. minucie po kontrze w polu karnym z piłką znalazł się Diogo Jota, ale zwlekał z uderzeniem i szansa przepadła.

Po godzinie gry tuż sprzed pola karnego minimalnie obok bramki uderzył Anthony Martial. Osiem minut później z dystansu po raz kolejny uderzył Fernandes, Patricio omal nie wrzucił sobie piłki do bramki. Portugalski bramkarz trochę szczęścia miał również w 79. minucie, kiedy strzał Sama Greenwooda odbił się od obrońców. Ostatecznie piłka padła łupem Portugalczyka. W doliczonym czasie spotkania głową tuż obok słupka uderzył Diogo Dalot.

Manchester United - Wolverhampton Wanderers 0:0

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Luke Shaw - Bruno Fernandes, Fred - Daniel James (88' Diogo Dalot), Juan Mata (88' Jesse Lingard.), Andreas Pereira (73' Sam Greenwood) - Anthony Martial.

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio - Conor Coady, Willy Boly, Romain Saiss - Joao Moutinho, Ruben Neves - Matt Doherty, Jonny Castro, Adama Traore (76' Daniel Podence), Diogo Jota (70' Pedro Neto) - Raul Jimenez (90+1' Leander Dendoncker).

Żółte kartki: Fernandes, Lindelof, Shaw (United) oraz Neves (Wolvehampton).

Sędzia: Paul Tierney.

Która z drużyn na wyższej pozycji zakończy sezon?