La Liga. Deportivo Alaves - Eibar. Gospodarze lepsi na otwarcie kolejki

Deportivo Alaves i Eibar w rundzie rewanżowej La Liga zaciekle walczą o utrzymanie. Niezwykle ważne trzy punkty na otwarcie 23. kolejki zapisali sobie gospodarze z Vitorii.

Maciej Siemiątkowski
Na zdjęciu od prawej: Oliver Burke i Anaitz Arbilla PAP/EPA / David Aguilar / Na zdjęciu od prawej: Oliver Burke i Anaitz Arbilla
W piątek kluczowy dla obu ekip z dołu tabeli był początek drugiej połowy. To wtedy Deportivo Alaves ekspresowo wyszło na prowadzenie, a potem podwyższyło wynik. Tuż po powrocie z przerwy lewą stroną popędził Joselu i precyzyjnie dośrodkował do Lucasa Pereza. Były napastnik Arsenalu zaraz po wejściu na boisko celnie uderzył z pierwszej piłki i trafił na 1:0.

Tak 31-latek zapewnił sobie udany powrót po krótkiej kontuzji mięśniowej. Przez nią opuścił ostatnie starcie z Sevillą (1:1). Tydzień później był już do dyspozycji Jose Luisa Mendilibara i został wybrany najlepszym graczem spotkania.

Gospodarze złapali wiatr w żagle, chociaż od początku byli stroną dominującą. Piłkarze Eibar wprawdzie nieco dłużej utrzymywali się przy piłce, ale byli bierni w ofensywie. Dużo konkretniejsze z przodu było Deportivo, w 66. minucie mieli już dwa gole. Znowu po akcji lewą stroną.

Na flance urwał się Aleix Vidal i dośrodkował. Cichym bohaterem tej akcji okazał się Joselu, który przy bliższym słupku ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców i przepuścił piłkę do Olivera Burke. Szkot dopełnił formalności, jego gol okazał się kluczowy dla losów rywalizacji.

Jan Liberda. Piłkarz, którego Pele nosił na rękach

W 83. minucie przyjezdni oddali pierwszy (!) celny strzał. Tuż przed polem karnym Fabian Orellana wykorzystał nieuwagę obrońców, opanował piłkę i uderzył obok słupka. Chilijczyk jedynie uratował honor swojego zespołu.

Kontrowersyjny zapis w przetargu na murawę na Narodowym prawdopodobnie zniknie

Dzięki wygranej u siebie Alaves ma już 27 punktów, zajmuje 13. miejsce i jest dziewięć punktów nad strefą spadkową. Trzy pozycje niżej znajduje się Eibar z dorobkiem 24 punktów.