Premier League: rewelacyjne Sheffield United tuż za pierwszą czwórką!

Trwa piękny sen Sheffield United. Drużyna Chrisa Wildera pokonała u siebie AFC Bournemouth 2:1 i jest o krok od pierwszej czwórki Premier League!

Szymon Mierzyński
Billy Sharp Getty Images / Daniel Chesterton / Na zdjęciu: Billy Sharp
Na początku niewiele zapowiadało kolejny sukces "Szabli", bo w spotkanie na Bramall Lane lepiej weszli goście, dla których już w pierwszym kwadransie trafił do siatki Callum Wilson, wykorzystując spore zamieszanie.

Wyrównał tuż przed przerwą z najbliższej odległości Billy Sharp, a decydującego gola zdobył w 84. minucie John Lundstram, któremu dogrywał były zawodnik AFC Bournemouth, Lys Mousset.

Sheffield United triumfowało 2:1 i ma 39 pkt. - tylko o dwa mniej niż otwierająca pierwszą czwórkę Chelsea. "Wiśnie" pozostają z dorobkiem 26 "oczek" i wciąż balansują na krawędzi strefy spadkowej.

->Premier League. Everton - Crystal Palace: cztery bramki na Goodison Park. Londyńczycy nadal bez przełamania

Sheffield United - AFC Bournemouth 2:1 (1:1)
0:1 - Callum Wilson 13'
1:1 - Billy Sharp 45+2'
2:1 - John Lundstram 84'