The Championship: ważne wygrane West Bromwich Albion i Leeds United. Bartosza Białkowskiego zaskoczył kolega z drużyny

Kamil Grosicki i Mateusz Klich coraz bliżej awansu do Premier League. Drużyny Polaków zdobyły trzy punkty - to oznacza, że nadal mają bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Mniej szczęścia miał Bartosz Białkowski, którego zaskoczył kolega z zespołu.

Sebastian Zwiewka
Kamil Grosicki Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Piłkarze West Bromwich Albion wymierzyli dwa ciosy już w pierwszej połowie, a po zmianie stron nie dali wyrwać sobie zwycięstwa (3:0). Liderujący The Baggies jakiś czas temu wrócili na właściwą ścieżkę i mają już dziewięć punktów przewagi nad trzecim Fulham FC. Kamil Grosicki pojawił się na murawie w 73. minucie.

Dużo powodów do radości miał Mateusz Klich. Jego Leeds United pokonało na własnym boisku Reading FC 1:0. Dzięki temu ekipa Marcelo Bielsy umocniła się na drugiej pozycji. Pomocnik reprezentacji Polski pojawił się oczywiście w podstawowej jedenastce i miał wielki wkład w ten triumf.

Zdecydowanie słabszy humor musiał mieć Bartosz Białkowski. Nasz rodak zagrał 90 minut w przegranym wyjazdowym spotkaniu z Wigan Athletic (0:1). Bramkarza Millwall FC zaskoczył kolega z drużyny, strzelając gola samobójczego. Kamila Grabary ponownie zabrakło w kadrze meczowej. Polak dopiero w przyszłym tygodniu ma wznowić treningi po urazie głowy. Huddersfield Town zanotowało porażkę ze Swansea City 1:3.