Sparing. Sześć goli w meczu Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie sparingowe Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów. Dla gospodarzy był to ostatni sprawdzian przed wznowieniem rozgrywek, Niebieskich czeka jeszcze jeden test.

Michał Piegza
piłkarze Zagłębia Sosnowiec Newspix / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Mimo że Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów dzielą dwie klasy rozgrywkowe, to piłkarze obu drużyn w sparingu stworzyli bardzo interesujące i wyrównane widowisko.

Występujący w Fortuna I lidze gospodarze szybko objęli prowadzenie. Grający w III lidze Niebiescy błyskawicznie wyrównali, a w 17. minucie objęli prowadzenie. Przed przerwą to Zagłębie zdołało zdobyć dwa gole i do szatni schodziło wygrywając 3:2.

Po zmianie stron padł tylko jeden gol. Zdobył go Ruch w 80. minucie. Trafienie Mateusza Iwana dało Niebieskim remis z wyżej notowanym rywalem.

Dla Zagłębia Sosnowiec potyczka z chorzowianami była ostatnim meczem przed wznowieniem rozgrywek Fortuna I ligi. Ruch czeka jeszcze jedno spotkanie ze Szczakowianką Jaworzno.

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 3:3 (3:2)
1:0 - Patryk Małecki 3'
1:1 - Mariusz Idzik 6'
1:2 - Kacper Kawula 17'
2:2 - Szymon Pawłowski 39'
3:2 - Filip Karbowy (k.) 42'
3:3 - Mateusz Iwan 80'

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski - Beneta, Łopata, Polczak, Grzelak (86' Słomka), Małecki, Sinior, Babiarz, Szwed, Karbowy, Pawłowski.

Ruch Chorzów: Lech (59' T. Nowak) - Lechowicz (69' Winciersz), Kawula, Kulejewski (69' Iwan), Kowalski (69' Rudek) - Mokrzycki (46' Sikora), Foszmańczyk (69' Mokrzycki, 76' Foszmańczyk)) - Winciersz (46' Kwaśniewski), Janoszka (57' Bartolewski), Bartolewski (46' Duchowski) - Idzik (69' Tsuleiskiri).

Zagłębie Sosnowiec jest w stanie włączyć się do gry o awans do PKO Ekstraklasy?