Bundesliga. Pogrom w Gelsenkirchen. RB Lipsk rozbił Schalke 04, cztery asysty Nkunku i gol Wernera

Hitowe starcie 23. kolejki dostarczyło wielu emocji. RB Lipsk nie dał żadnych szans Schalke 04 Gelsenkirchen i wygrał na wyjeździe 5:0. Jedną z bramek dla gości strzelił Timo Werner.

Łukasz Witczyk
Timo Werner (trzeci od lewej) PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Timo Werner (trzeci od lewej)
RB Lipsk walczy o tytuł mistrza Niemiec i jeśli wygrałby w Gelsenkirchen, to nadal strata do Bayernu Monachium wynosiłaby jeden punkt. Jednak Schalke 04 nie było z góry skazywane na porażkę. Klub z Zagłębia Ruhry także nie ukrywa swoich pucharowych aspiracji. Zwycięstwo znacząco pomogłoby zrealizować ten cel.

Już w 1. minucie goście objęli prowadzenie. Timo Werner podał do Marcela Sabitzera, a ten posłał bombę z blisko trzydziestu metrów. Alexander Nuebel nie miał szans na skuteczną interwencję. Ta bramka ustawiła spotkanie. Schalke 04 Gelsenkirchen starało się odrobić straty, ale to RB był stroną dominującą.

Po przerwie przyjezdni zadali kolejne ciosy. W 61. minucie Christopher Nkunku dograł do Wernera, a ten zwiódł z dystansu i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Po chwili było już 3:0 dla RB. Znów dogrywał Nkunku, który tym razem dośrodkował z rzutu rożnego, a podanie strzałem głową na gola zamienił Marcel Halstenberg.

To nie był koniec strzelania gości. Znów udział w bramce miał Nkunku, który tym razem asystował przy trafieniu Angelino. Czwartą asystę Nkunku zaliczył w 89. minucie przy golu Emila Forsberga. RB Lipsk nadal zajmuje drugą lokatę w tabeli Bundesligi i do końca sezonu walczyć będzie o mistrzostwo.

Schalke 04 Gelsenkirchen - RB Lipsk 0:5 (0:1)
0:1 - Marcel Sabitzer 1'
0:2 - Timo Werner 61'
0:3 - Marcel Halstenberg 67'
0:4 - Angelino 81'
0:5 - Emil Forsberg 89'