PKO Ekstraklasa. Dobre wiadomości dla Legii. NKO PZPN uchyliła karę dla kibiców

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN uchyliła decyzję Komisji Ligi Ekstraklasy o zamknięciu trybuny północnej na jeden mecz. Wcześniej wicemistrzowie Polski ukarani byli za obraźliwe transparenty.

Jakub Artych
Jakub Artych
transparent kibiców Legii Warszawa Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: transparent kibiców Legii Warszawa
Legia Warszawa została ukarana w związku z obraźliwymi transparentami na trybunie północnej. Uderzały w Gregoire'a Nitota, potencjalnego nowego właściciela Polonii Warszawa oraz w Jakuba Kisiela, 17-letniego piłkarza, który przeszedł do Legii z Czarnych Koszul.

Ich treść: "Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje" oraz "Kisiel won z Legii".

Początkowo wicemistrz Polski został ukarany zamknięciem trybuny północnej na mecz z Jagiellonią Białystok oraz grzywną w wysokości 50 tysięcy złotych.

Ekipa z Łazienkowskiej 3 szybko odwołała się od tej decyzji i Najwyższa Komisja Odwoławcza zawiesiła karę dla Legii. W środę stołeczni poinformowali, że NKO ostatecznie uchyliła decyzję Komisji Ligi Ekstraklasy S.A. Kibice będą mogli pojawić się na stadionie w kolejnych meczach Legii.

"NKO PZPN uwzględniła merytoryczne stanowisko klubu przedstawione w procedurze odwołania. Decyzja oznacza, że wszyscy kibice będący na Trybunie Północnej na meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy, mają możliwość uczestniczenia w każdym następnym spotkaniu Legii Warszawa" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Zobacz także: Rekordowy transfer Legii. Pomocnik za 1,5 miliona euro
Zobacz także: Bundesliga. Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Cztery tygodnie przerwy

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze
Czy NKO PZPN podjęła słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×