Puchar Ligi to ich specjalność. Zobacz, jak Manchester City zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Sergio Aguero (Manchester City) strzela gola w spotkaniu z Aston Villą

Gole Sergio Aguero oraz Rodriego okazały się wystarczającą zaliczką. Manchester City pokonał Aston Villę 2:1 w finale Pucharu Ligi Angielskiej. Zobacz bramki z meczu na Wembley.

- Wygrać trzy razy z rzędu to wielki sukces. To regularność. Coś niesamowitego - cieszył się Pep Guardiola, trener Manchester City, po niedzielnym zwycięstwie w finale Pucharu Ligi Angielskiej z Aston Villą.

The Citizens otworzyli wynik po strzale Sergio Aguero. W 30. minucie było już 2:0, gdy po rzucie rożnym Rodri urwał się rywalowi i głową skierował piłkę do siatki.

Prowadzona przez Johna Terry'ego Aston Villa nie zamierzała jednak kapitulować. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Mbwana Samatta. W końcówce spotkania na Wembley zespół z Birmingham mógł wyrównać, ale po strzale Bjoerna Engelsa Claudio Bravo sparował piłkę na słupek.

Manchester City zdobył Puchar Ligi Angielskiej po raz trzeci z rzędu, a siódmy w historii. Od rekordzisty Liverpoolu dzieli go tylko jeden triumf.

Jerzy Dudek: Z Liverpoolu została zdjęta ogromna presja Nuno Espirito Santo: "Pokonanie Jose Mourinho to nic specjalnego"