Sztorm storpedował mecz w Irlandii. Piłkarz z objawami odmrożenia trafił do szpitala

Dziewięciu zawodników dostało hipotermii w trakcie meczu 2. ligi irlandzkiej Shamrock II - Galway. Kolejny piłkarz z podejrzeniem odmrożenia został przewieziony do szpitala.

Piotr Bobakowski
Killian Brouder Getty Images / Eóin Noonan / Na zdjęciu: Killian Brouder
Sobotni mecz Shamrock Rovers II vs Galway United (1:1) w 2. lidze irlandzkiej toczył się w ciężkich warunkach atmosferycznych. Sztorm potęgował uczucie zimna. Temperatura powietrza spadła do 2 stopni Celsjusza.

W przerwie spotkania obrońca gości, Killian Brouder, wymiotował w szatni. - Musieliśmy go zmienić. Zerwałem z niego koszulkę i dosłownie przytuliłem go, żeby odzyskał trochę ciepła. Tak niebieskiego koloru skóry u człowieka nigdy nie widziałem. To było przerażające - powiedział Alan Byrne (lekarz Galway), cytowany przez "Daily Star".

Sędzia Kevin O'Sullivan, pomimo anormalnych warunków, nie podjął jednak decyzji o przerwaniu zawodów. Aż dziewięciu zawodników przypłaciło to hipotermią. Cole Omorehiomwan z Shamrock Rovers po meczu trafi nawet do szpitala z objawami odmrożenia ciała.

Władze ligi zapowiedziały, że przeanalizują sytuację po tym, jak otrzymają protokół z meczu rozegranego na Tallaght Stadium w Dublinie. Najnowsze informacje z obu klubów mówią o dwóch przypadkach zachorowań wśród uczestników spotkania.

Zobacz:
Piłka nożna. Kibic zamierzał przejechać sędziego. Skandal na meczu w RPA (wideo)
2. Bundesliga. Napad na bar z fanami HSV. Kibole poturbowali dwie kobiety w ciąży