II liga: Gryf Wejherowo podniósł się z kolan. Znicz Pruszków nie wykorzystał dwóch rzutów karnych

Tydzień temu Gryf Wejherowo przegrał 0:6 z Resovią, tym razem pokonał 1:0 Znicza Pruszków. Przyjezdni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Do starcia w Wejherowie doszło w cieniu hitowego pojedynku wicelidera Górnika Łęczna z liderem Widzewem Łódź. Drużyny, które zmierzyły się na Kaszubach, są w dolnej połowie tabeli. Znicz Pruszków mógł znacznie poprawić swoją sytuację, jednak zawiódł i nie wywiązał się z roli faworyta.

Niespodziewanie lepszy okazał się Gryf dzięki strzałowi do bramki Jakuba Peka w 29. minucie. Przyjezdni grali przez znaczny fragment meczu jedenastu na dziesięciu, mimo to nie potrafili doprowadzić do remisu. Mieli ogromne szanse, żeby to zrobić, ale najpierw Karol Noiszewski huknął z rzutu karnego w poprzeczkę, a następnie Marcin Bochenek nie pokonał strzałem z jedenastki Wiesława Ferry.

Gryf jest ligowym maruderem, który w 22 kolejkach zdobył zaledwie 13 punktów. Klub z północy Polski praktycznie nie ma nadziei na pozostanie na szczeblu centralnym. Świadczyła o tym zresztą bierność na rynku transferowym. Gryfici mogą sprawiać niespodzianki i zostawić po sobie dobre wrażenie. Udało się to właśnie zrobić w niedzielnym spotkaniu.

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Pek 29'

W 20. minucie Karol Noiszewski (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w poprzeczkę.

W 76. minucie Marcin Bochenek (Znicz) nie wykorzystał rzutu karnego. Wiesław Ferra obronił.

Gryf: Wiesław Ferra - Kamil Kankowski, Bartosz Gęsior, Marcin Burkhardt, Mariusz Sławek - Oskar Sikorski, Jakub Pek - Mikołaj Gabor (83' Jakub Kreft), Szymon Nowicki, Karol Baranowski (57' Nikodem Sroka) - Kewin Przygoda (76' Tomasz Kolus).

Znicz: Bartłomiej Gradecki - Marcin Bochenek, Robert Obst, Martin Baran, Peter Drobnak (72' Marcin Rackiewicz) - Karol Noiszewski (72' Kacper Skibko), Bartosz Nowicki - Paweł Tarnowski, Bartłomiej Faliszewski (46' Arkadiusz Pyrka), Paweł Moskwik - Dariusz Zjawiński.

Żółte kartki: Gęsior, Kankowski, Gabor, Kolus, Sławek (Gryf) oraz Tarnowski, Nowicki, Skibko (Znicz).

Czerwone kartki: Kamil Kankowski (Gryf) /41' - za drugą żółtą/ oraz Paweł Tarnowski (Znicz) /63' - za drugą żółtą/.

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gryf Wejherowo wygra minimum trzy mecze w rundzie wiosennej?