Za te środki zostanie m. in. dokończona budowa systemu podgrzewania murawy. Instalacja znajduje się już pod boiskiem (została położona w 2012 roku), jednak nadal nie podłączono jej do źródła ciepła. W najbliższym czasie powstanie kotłownia z piecem, co pozwoli zielonym spełnić jeden z I-ligowych wymogów licencyjnych na sezon 2020/2021.
To nie koniec. Część środków z przyznanych 2 mln będzie przeznaczona na zakup kompleksu kontenerów. Staną się one tymczasową siedzibą klubu po wyłączeniu z użytkowania starego budynku przy Drodze Dębińskiej 12. Znajduje się on w bardzo kiepskim stanie i niebawem zostanie rozebrany, by wybudować w tym miejscu nową halę sportową. Jej część będzie stanowić zaplecze dla Warty, m. in. szatnie, sale konferencyjne czy biura.
Latem bieżącego roku radni przegłosowali uchwałę, w której zapewnili środki na budowę sztucznego oświetlenia na obiekcie zielonych. Przetarg wygrała firma Ada-Light z Gostynina, a koszt realizacji tego zadania zamknie się w kwocie 2,273 mln zł. To kolejny wymóg licencyjny, który Warta musi spełnić, by móc ponownie rozgrywać mecze w Poznaniu (przez całą rundę jesienną podejmowała rywali w Grodzisku Wlkp.).
ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Jerzy Brzęczek: Na mistrzostwach nie ma koncertu życzeń. Rywale są niewygodni, grupa ciekawa
->Fortuna I liga: efektowna wygrana Warty na koniec roku. Poznaniacy przezimują na 1. miejscu
Klub dokonał ponadto wymiany części krzesełek na nieczynnej dotąd trybunie za bramką. Po powrocie zespołu do stolicy Wielkopolski, te sektory będą już otwarte dla publiczności.
Modernizacja "ogródka" to bardzo pilna potrzeba, zwłaszcza że drużyna Piotra Tworka ma za sobą kapitalne pół roku i jest samodzielnym liderem rozgrywek. Wiosną będzie mieć realną szansę na awans do PKO Ekstraklasy.
->Transfery. PKO Ekstraklasa. Lech Poznań zainteresowany Simeonem Sławczewem