II liga. Górnik - Widzew: hit kolejki dla łodzian, którzy umocnili się na pozycji lidera

Widzew z czternastym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 II ligi. W hicie 22. kolejki łodzianie pokonali na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1 i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Widzewa Łódź Newspix / Przemysław Gąbka / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
W niedzielę w starciu na szczycie tabeli Górnik liczył, że uda mu się zrehabilitować za ubiegłotygodniową klęskę z Elaną Toruń (0:5). Natomiast Widzew chciał zwyciężyć, żeby odskoczyć łęcznianom na pięć punktów i umocnić się na pozycji lidera.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Stromecki, zaś celnie główkował Paweł Baranowski.

Zespół z Łęcznej po strzelonym golu zamiast pójść za ciosem, to cofnął się i to skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy w 17. minucie doprowadzili do remisu. Widzewiacy sprytnie rozegrali rzut wolny, a po chwili niefortunnie w defensywie interweniował Bartłomiej Kalinkowski i wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Podopieczni Marcina Kaczmarka mieli przewagę optyczną, którą udokumentowali trafieniem jeszcze przed przerwą. Adam Radwański zagrał świetne podanie na 17. metr do Mateusza Możdżenia, a ten uderzył z pierwszej piłki i pokonał niepewnie interweniującego Patryka Rojka. Ostatecznie więcej goli w I połowie batalii już nie padło.

Po zmianie stron odważnie, agresywnie do przodu ruszyli łęczyńscy piłkarze, którzy co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych. Jednakże Wojciech Pawłowski spisywał się znakomicie i dwukrotnie uchronił swoją ekipę przed stratą bramki.

Górnicy dłużej utrzymywali się przy piłce i ambitnie walczyli o doprowadzenie co najmniej do remisu. Miejscowi gracze atakowali raz prawym, a raz lewym skrzydłem, ale nie udało im się zaskoczyć defensywy klubu z Łodzi, który w końcowym rozrachunku sięgnął po komplet punktów.

II liga, 22. kolejka:

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 1:2 (1:2)
1:0 - Paweł Baranowski 5'
1:1 - Bartłomiej Kalinkowski 17' (sam.)
1:2 - Mateusz Możdżeń 39'

Górnik Łęczna: Patryk Rojek - Maciej Orłowski, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro - Tomasz Tymosiak (79' Przemysław Banasiak), Bartłomiej Kalinkowski (71' Krystian Wójcik), Marcin Stromecki, Dawid Dzięgielewski - Aron Stasiak (46' Dominik Lewandowski), Paweł Wojciechowski.

Widzew Łódź: Wojciech Pawłowski - Marcel Pięczek, Daniel Tanżyna, Hubert Wołąkiewicz, Łukasz Kosakiewicz - Konrad Gutowski, Mateusz Możdżeń (86' Marcel Gąsior), Bartłomiej Poczobut, Henrik Ojamaa (76' Christopher Mandiangu) - Adam Radwański - Marcin Robak (82' Rafał Wolsztyński).

Żółte kartki: Przemysław Banaszak, Dominik Lewandowski, Dawid Dzięgielewski (Górnik Łęczna) oraz Konrad Gutowski, Henrik Ojamaa, Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń (Widzew Łódź).

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Łęczna awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?