Kazachstan. Jacek Góralski zadebiutował w Kajracie Ałmaty. Piękny gol Konrada Wrzesińskiego (wideo)

Jacek Góralski ma za sobą debiut w meczu ligowym Kajratu Ałmaty. Jego zespół wygrał 2:1 w starciu z FK Taraz, a jedną z bramek strzelił Konrad Wrzesiński.

Łukasz Witczyk
Jacek Góralski Newspix / Piotr Kucza / Na zdjęciu: Jacek Góralski
Na inaugurację rozgrywek ligi kazachskiej, Kajrat Ałmaty odniósł zwycięstwo nad FK Taraz. Zespół, w którym grają Jacek Góralski i Konrad Wrzesiński pokonał rywala 2:1. Spory wkład miał w to drugi z wyżej wymienionych piłkarzy. Wrzesiński w 24. minucie zdobył gola na 1:0.

Polski piłkarz popisał się kapitalnym uderzeniem. Po wrzutce z rzutu rożnego jeden z graczy rywali wybił piłkę, a ta trafiła pod nogi Wrzesińskiego. Ten z okolic narożnika pola karnego huknął bez zastanowienia. Bramkarz mimo próby interwencji nie zdołał zatrzymać strzału Polaka.

Goście wyrównali w 29. minucie, a bramkę zdobył Nils Zati. W końcówce Kajrat przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Abat Aymbetov.

Góralski i Wrzesiński znaleźli się w podstawowym składzie Kajrata Ałmaty. Obaj rozegrali po 90 minut.
Czy Jacek Góralski powinien zostać powołany do reprezentacji Polski?