Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała nowym liderem. "Górale" pokonali Wartę Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała górą w meczu na szczycie Fortuna I ligi. Drużyna Krzysztofa Brede pokonała Wartę Poznań 2:0. Mylili się w poniedziałek piłkarze ze stolicy Wielkopolski, raz też fatalnie pomylił się sędzia.

Szymon Mierzyński
piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała
Zieloni przystępowali do gry jako lider, jednak słabo zaczęli i już w 8. minucie przegrywali 0:1. Aleks Ławniczak zbyt krótko wybił piłkę z własnego pola karnego i ten błąd świetnym strzałem przy słupku wykorzystał Michał Rzuchowski.

Gospodarze szybko ułożyli sobie mecz, a potem oddali inicjatywę poznaniakom. Ci mieli przed przerwą jedną wymarzoną okazję na wyrównanie. Podawał na czystą pozycję Robert Janicki, a kończył to wszystko Gracjan Jaroch. Były napastnik Bytovii Bytów uderzył celnie, tyle że lekko i wprost w ręce Martina Polacka.

Warta straciła gola po dużym błędzie, a w końcówce pierwszej połowy straciła jeszcze Bartosza Kielibę - tym razem po absurdalnej pomyłce Sebastiana Krasnego. Arbiter pokazał kapitanowi gości drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Powodem był rzekomy faul na Marko Roginiciu . Sęk w tym, że między piłkarzami w ogóle nie doszło do kontaktu.

Osłabieni poznaniacy nie potrafili nawiązać skutecznej walki o dobry wynik, zresztą już od 51. minuty było 2:0. To efekt naporu bielszczan i dobrego strzału Bartosza Jarocha po rzucie rożnym.

Podbeskidzie grało bardzo konsekwentnie, zaś Warta straciła wiarę w odwrócenie losów spotkania i przegrała dość wyraźnie. Przez to straciła pozycję lidera tabeli Fortuna I ligi. Teraz są nim właśnie "Górale", którzy wyprzedzają poniedziałkowego przeciwnika dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Michał Rzuchowski 8'
2:0 - Bartosz Jaroch 51'

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Martin Polacek - Bartosz Jaroch, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Kacper Gach, Karol Danielak, Rafał Figiel, Michał Rzuchowski, Mateusz Sopoćko (84' Filip Laskowski), Łukasz Sierpina (66' Kamil Biliński), Marko Roginić (89' Damian Hilbrycht).

Warta Poznań: Adrian Lis - Michał Grobelny, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Kupczak, Jakub Apolinarski (46' Patryk Stępiński), Robert Janicki (58' Mateusz Szczepaniak), Michał Jakóbowski, Gracjan Jaroch (71' Serhij Napołow).

Żółte kartki: Łukasz Sierpina, Dmytro Baszłaj, Rafał Figiel (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Bartosz Kieliba, Michał Grobelny (Warta Poznań).

Czerwona kartka: Bartosz Kieliba /44' za drugą żółtą/ (Warta Poznań).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).