III liga. Niedosyt Ruchu Chorzów. Tylko remis w Lubinie. Polonia Bytom wiceliderem

Tylko z punktem z wyjazdowej potyczki z drugą drużyną Zagłębia Lubin wrócił Ruch. Chorzowianie po 18. kolejce spadli na 3. miejsce. Nowym wiceliderem została Polonia Bytom.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Bardzo ciekawie zapowiada się runda rewanżowa w III grupie III ligi. W sobotę dwa punkty zgubił lider Śląsk II Wrocław (1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry), swoje spotkanie wygrała Polonia Bytom (3:1 z Foto-Higieną Gać).

W niedzielę meczem w Lubinie zakończono 18. kolejkę. Zagłębie II, wzmocnione m.in. Patrykiem Szyszem, Łukaszem Porębą podejmowało pragnący walczyć o awans Ruch.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla chorzowian, którzy już w 9. minucie objęli prowadzenie. Gola zdobył najskuteczniejszy napastnik III ligi gr. III Mariusz Idzik. Przed przerwą Niebiescy mieli kilka kolejnych okazji na podwyższenie wyniku, ale brakowało im skuteczności. Lubinianie zaatakowali pod koniec 1. połowy. Po strzale Szysza Kamila Lecha uratowała poprzeczka.

Miedziowi wyrównali osiem minut po przerwie, kiedy gola w zamieszaniu zdobył Jakub Sypek. W kolejnych minutach Ruch atakował, w końcówce lubinianie bronili się już niemal całym zespołem. W doliczonym czasie po strzale z rzutu wolnego Idzika świetną interwencją popisał się Kacper Bieszczad.

Dla chorzowian to drugi remis z rzędu. Ponownie Ruch prowadził, ale dał sobie wyrwać wygraną po zmianie stron. W tabeli Niebieskich wyprzedziła Polonia Bytom, która zmniejszył straty do lidera.

Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 - Mariusz Idzik 9'
1:1 - Jakub Sypek 53'

Zagłębie II Lubin: Bieszczad - Chodyna, Lepczyński, Kruk, Bogacz, Soszyński, Szysz (70' Borkowski), Poręba (87' Dudziński), Nowak, Pakulski (78' Więcek), Sypek (70' Gołębiowski).

Ruch Chorzów: Lech - Lechowicz, Sikora, Kulejewski, Kowalski (69' Kwaśniewski) - Winciersz (75' Paszek), Duchowski, Mokrzycki, Foszmańczyk, Janoszka (34' Bartolewski) - Idzik.

Żółte kartki: Dudziński, Soszyński (Zagłębie II) oraz Kowalski, Mokrzycki (Ruch).

2. Polonia Bytom 18 33 31:18
3. Ruch Chorzów 18 31 34:20