Turcja. Dublet Artura Sobiecha. Zespół Polaka w grze o awans do Super Lig

W meczu 27. kolejki tureckiej II ligi Fatih Karagumruk SK Artura Sobiecha pokonał 3:1 BB Erzurumspor. Polski napastnik dwukrotnie pokonał bramkarza wicelidera i był jednym z bohaterów spotkania.

Maciej Kmita
Artur Sobiech Newspix / Tadeusz Skwiot / Na zdjęciu: Artur Sobiech
Do 78. minuty drużyna Polaka przegrywała w Erzurum 0:1, ale w pięć minut odmieniła losy meczu za sprawą właśnie Artura Sobiecha. Najpierw Polak strzałem z pięciu metrów zamienił na gola dośrodkowanie partnera z lewego skrzydła.

Kilkadziesiąt sekund później prowadzenie gościom dał Brahim Darri, a 83. minucie Sobiech przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. Tym razem pokonał Ibrahima Sehicia płaskim strzałem z 17 metrów.

To bramki nr 2 i 3 Sobiecha w Turcji, a jego dorobek uzupełnia jedna asysta. Poza debiutem, w którym zagrał jako skrzydłowy, jest pierwszym wyborem Atilaya Canela na środku ataku i zwykle gra od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu zespół Polaka wskoczył na 5. miejsce w tabeli - to pozycja gwarantująca udział w barażach o awans do Super Lig.

BB Erzurumspor - Fatih Karagumruk SK 1:3 (1:0)
1:0 - Sismanoglu 44'
1:1 - Sobiech 78'
1:2 - Darii 80'
1:3 - Sobiech 83'