Kokpit Kibice

Koronawirus. UEFA ma odwołać mecze reprezentacji, w tym baraże o awans do Euro 2020

UEFA planuje odwołanie marcowych meczów drużyn narodowych. Dotyczy to też barażów o awans do Euro 2020, które zaplanowano na 26 i 31 marca. Polska w tym terminie ma zagrać towarzysko z Finlandią i Ukrainą.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Piotr Zieliński Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Tę sensacyjną informację podał w środę wieczorem na swojej stronie internetowej rumuński dziennik sportowy "Gazeta Sporturilor". To redakcja zwykle doskonale poinformowana w sprawach rumuńskiego futbolu klubowego i reprezentacyjnego.

Przeciek ws. decyzji UEFA otrzymała z krajowej federacji (FRF). "Działacze FRF zostali dziś poinformowani, że UEFA zdecydowała się przełożyć najbliższe mecze międzynarodowe. Decyzja została już podjęta i ma zostać ogłoszona w ciągu dwóch, trzech dni" - czytamy.

UEFA miała zdecydować się na ten ruch, ponieważ w powstałych w Europie strefach czerwonych i żółtych przebywa wielu piłkarzy o statusie reprezentanta, którzy w najbliższym czasie powinni przejść kwarantannę, a nie podróżować w dobie pandemii po całym kontynencie w kilkudziesięcioosobowych grupach.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jeśli informacje GSP.ro się potwierdzą, będzie to przełom w podejściu UEFA do zagrożenia koronawirusem. Dotąd władze europejskiej piłki stały na stanowisku, że mecze piłkarskie mogą się odbywać, nawet jeśli lokalne władze ze względów bezpieczeństwa zamykają stadiony dla kibiców.

Między 26 a 31 marca mają się odbyć baraże o awans do Euro 2020. Zaplanowanych jest 12 spotkań w ośmiu lokalizacjach z udziałem 16 zespołów. Drużyny, które nie uczestniczą w barażach, mają zaaranżowane gry towarzyskie. Polska w tych terminach ma zagrać z Finlandią (27.03) i Ukrainą (31.03). Oba spotkania mają się odbyć bez udziału publiczności. Więcej TUTAJ.

Nie wiadomo, czy planowane przełożenie barażów i odwołanie meczów towarzyskich oznacza zmianę stanowiska UEFA ws. Euro 2020. Dotąd UEFA upierała się, że mistrzostwa (12.06-12.07) zostaną rozegrane zgodnie z planem.

"Euro 2020 rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku w Rzymie. Na tę chwilę nie widzimy potrzeby zmian w kalendarzu" - ogłosiło kierownictwo europejskiej unii związków piłkarskich we wtorek. Więcej TUTAJ.

UEFA nie zawiesza na razie także rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Decyzja o odwołaniu czwartkowych spotkań Ligi Europy Sevilla FC - AS Roma i Inter Mediolan - Getafe CF została podyktowana rozporządzeniem hiszpańskiego rządu o zamknięciu ruchu lotniczego z i do Włoch.

Czytaj również -> Michał Pol: Piłka w czasach koronawirusa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Euro 2020 powinno zostać przełożone?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×