Liga Mistrzów. Paris Saint-Germain - Borussia. Przeciętne noty Łukasza Piszczka. "Bezkarny po rażącym błędzie"

Borussia Dortmund przegrała z Paris Saint-Germain 0:2 i odpadła z rywalizacji w Lidze Mistrzów. Przeciętne noty za to spotkanie otrzymał Łukasz Piszczek. Polak był chwalony za pilnowanie Neymara, ale jednocześnie ganiony za popełniane błędy.

Łukasz Witczyk
Kylian Mbappe i Łukasz Piszczek Getty Images / UEFA - Handout / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Łukasz Piszczek
Oba gole Borussia Dortmund straciła w pierwszej połowie. W 28. minucie bramkę dla Paris Saint-Germain strzelił Neymar, a w końcówce tej części gry prowadzenie podwyższył Juan Bernat. Więcej goli na pustym Parc des Princes w Paryżu nie padło, co oznaczało, że to gospodarze awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

90 minut dla gości rozegrał Łukasz Piszczek. Polak otrzymał od niemieckich dziennikarzy przeciętne noty. Większość redakcji dała mu "czwórkę" w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki). Serwis Sky wytknął Piszczkowi rażący błąd w końcówce pierwszej połowy, który jednak pozostał bez konsekwencji, a także to, że wygrał tylko trzy pojedynki.

"Koncentrował się na pracy w obronie i nie zawsze był tam stabilny. W 43. minucie posłał złe podanie, którego rywale nie wykorzystali" - czytamy w portalu spox.com, który również przypomniał błąd Piszczka. Z kolei dziennikarze sport1.de pochwalili Polaka za to, jak pilnował Neymara.

Najniżej Piszczka oceniła redakcja portalu sport.de. Były reprezentant Polski otrzymał notę 4,5. Uznano, że był niepewny w defensywie. "Miał szczęście, że nie wykorzystali tego rywale" - dodano. Z kolei zaskoczeniem jest nota serwisu sportbuzzer.de, który dał Polakowi "trójkę". "Robił wrażenie w formacji obronnej. Był bezbłędy" - uzasadniono.

Noty Łukasza Piszczka za mecz przeciwko Paris Saint-Germain:

Sky spox.com sport1.de sport.de sportbuzzer.de
Nota 4 4 4 4,5 3

Czytaj także: Koronawirus i Liga Mistrzów. Kuba Cimoszko: Czas powiedzieć stop (komentarz) Bundesliga. Świetne informacje ws. Roberta Lewandowskiego. Za kilka dni wróci na boisko ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: pomylił futbol z innym sportem? Piłkarz wyrzucony za absurdalny atak na rywala