Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Akcja #zostanwdomu również we Włoszech. Zaangażowali się polscy piłkarze

Świat próbuje spowolnić rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. W Polsce sportowcy i artyści zorganizowali akcję #zostanwdomu. Podobną zorganizowano we Włoszech, a uczestniczą w niej między innymi polscy piłkarze.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Piotr Zieliński (z lewej) i Arkadiusz Milik Getty Images / MB Media / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z lewej) i Arkadiusz Milik

Akcja #zostanwdomu, promowana przez sportowców i artystów w mediach, ma zachęcić społeczeństwo do pozostania w domu w czasie pandemii koronawirusa, tak żeby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się niebezpiecznego dla zdrowia COVID-19.

We Włoszech zorganizowano podobną akcję. Nazywa się #iorestoacasa. I co ciekawe, do akcji nominują się sami piłkarze. Nominację dostał między innymi Piotr Zieliński, a później przekazał ją innym polskim zawodnikom, grającym we włoskiej lidze: Bartoszowi Salamonowi, Łukaszowi Skorupskiemu i Thiago Cionkowi.

Ostatni z wymienionych nominował natomiast: Arkadiusza Milika i Łukasza Teodorczyka. Włoska akcja, promowana przez piłkarzy, także ma zachęcić do pozostania ludzi w domach. 

W Polsce do piątkowego wieczora potwierdzono 68 przypadków zarażenia koronawirusem. Dwie osoby, 57-letnia kobieta w Poznaniu i 73-letni mężczyzna we Wrocławiu, zmarli. Oboje zmagali się także z innymi chorobami. 

Zobacz nominacje Zielińskiego i Cionka do akcji #iorestoacasa:Czytaj także:
Cristiano Ronaldo zabrał głos. "Ochrona życia ludzkiego jest ważniejsza od innych interesów"
Inter przekaże Włochom 300 tysięcy maseczek na ochronę przed rozwojem pandemii

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×