Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Szybki powrót Serie A niemożliwy. "Istnieje nadzieja, że wznowimy rozgrywki pod koniec maja"

Epidemia koronawirusa paraliżuje Włochy. Rozgrywki sportowe w kraju zostały zawieszone. Zdaniem szefa stowarzyszenia piłkarzy, Damiano Tommasiego, kluby do rywalizacji w Serie A najwcześniej mogą wrócić pod koniec maja.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze Juventusu Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: piłkarze Juventusu

Koronawirus sprawił, że wszelkie rozgrywki sportowe we Włoszech zostały zawieszone. Kraj ten ma olbrzymi problem z epidemią. To tam codziennie wykrywa się najwięcej przypadków zarażenia, a także umiera najwięcej ludzi. W tej sytuacji sport zszedł na dalszy plan.

Rozgrywki ligowe decyzją władz zawieszone są do 5 kwietnia. Niewiele wskazuje jednak na to, że wtedy sportowcy wrócą do gry. Zdaniem Damiano Tommasiego, który jest prezesem Włoskiego Stowarzyszenia Piłkarzy, może to nastąpić najwcześniej pod koniec maja. 

- Wyraźnie niemożliwe jest, by wszyscy wrócili na stadiony w kwietniu. Istnieje nadzieja, że może do tego dojść pod koniec maja lub w czerwcu. Odniesiemy sukces, jeśli wszystko pójdzie dobrze, wypełnimy swoje obowiązki i pozostaniemy w domach - powiedział w rozmowie z telewizją Rai2.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Tommasi skrytykował też decyzje niektórych klubów sportowych. - Potępiliśmy ich zachowanie z wielu powodów, które są nie na miejscu w tej sytuacji. Mowa choćby o treningach piłkarzy. Będzie czas na powrót. Skupmy się teraz na tych, którzy są w szpitalach i pracują nad przywróceniem bezpieczeństwa - dodał Tommasi.

Były piłkarz AS Roma zaapelował do UEFA o przełożenie mistrzostw Europy. - Miejmy nadzieję, że UEFA zrozumie sytuację i podejmie taką decyzję, aby umożliwić ligom dokończenie rozgrywek. Ponadto tegoroczny turniej ma specjalną formułę. Będzie rozgrywany w 12 różnych krajach. Wydaje się mało prawdopodobne, aby warunki były idealne do gry na pełnych stadionach - powiedział.

Czytaj także:
Koronawirus. Sampdoria Genua - najbardziej zarażony klub
Koronawirus. Przybywa nekrologów. Bergamo to "miasto duchów"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×