KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Koronawirus i Jagiellonia Białystok. Ośrodek i biuro zamknięte, piłkarze trenują w domach

W związku z zawieszeniem PKO Ekstraklasy piłkarze Jagiellonii Białystok trenują indywidualnie w swoich domach. Resztę czasu wykorzystują zaś na różne sposoby - nauka języków obcych, czytanie książek i rozmowy z rodziną to tylko niektóre z nich.

Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
piłkarze Jagiellonii Białystok Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
PKO Ekstraklasa została zawieszona do końca marca z powodu zagrożenia epidemicznego związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W związku z podjętymi w kraju szczególnymi środkami ostrożności większość klubów zdecydowała się na odwołanie treningów drużynowych i odesłanie zawodników do domów. W tym gronie jest Jagiellonia Białystok.

Podlaski klub zamknął swoje biura oraz ośrodek treningowy do odwołania. Piłkarze otrzymali polecenie, by ten czas spędzić głównie w domu i ograniczyć do minimum kontakty z osobami z zewnątrz. - Mieliśmy spotkanie z lekarzem Jagi i dostaliśmy zalecenia ogólne: czego mamy unikać, na co zwracać uwagę itp. Ponadto mamy rozpiski, więc każdego dnia jest do wykonania trening indywidualny - mówi nam Damian Węglarz.

Zawodnicy otrzymali plan treningowy na najbliższe 2 tygodnie, ale nie ograniczają się tylko do niego. - Ja swój wolny czas częściowo również przeznaczam na trening w domu oraz bieganie w plenerze. Dodatkowo staram się go wykorzystać na rozwój osobisty: czytam książki, uczę się języka obcego itp. Chociaż najwięcej spędzam go z rodziną - opowiada 23-letni bramkarz.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film
Piłkarze Jagiellonii znajdują różne sposoby na spędzanie dodatkowego wolnego w domu. Jesus Imaz nagrał filmik jak "żongluje" rolką papieru toaletowego niczym piłką. Z kolei Bogdan Tiru udostępnił nagranie w mediach społecznościowych, na którym ćwiczy z żoną. W zupełnie inną stronę poszedł natomiast Bodvar Bodvarsson. - Chcę wykorzystać ten czas na całkowite wyleczenie się z kontuzji i powrót do formy - podkreśla, kiedy go pytamy.

Wbrew obawom niektórych kibiców zagraniczni gracze nie zdecydowali się na wyjazdy w rodzinne strony i zastosowali się do prośby, by pozostać na miejscu. - Myślę, że Białystok jest jednym z najlepszych miejsc do przebywania w takiej sytuacji, ponieważ wciąż nie ma potwierdzonego przypadku. A ja przyznaję, że trochę boję się tego wirusa. Myślę jednak bardziej o rodzicach, którzy są już starsi. Przeczytałem, że przez to są bardziej narażeni, a w moim kraju jest już prawie 200 zarażonych osób - dodaje Islandczyk.

Na razie piłkarzom pozostają telefoniczno-internetowe kontakty z członkami rodziny, którzy mieszkają gdzie indziej i wiara, że wszystko niebawem się unormuje. - Musimy czekać i trenować. Jeśli sytuacja się poprawi, to chcemy być gotowi na wznowienie rozgrywek - deklaruje Jakub Wójcicki.

Czytaj także: "Sportowcy mają wysokie ryzyko zarażenia" - lekarz ostrzega

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×