Kokpit Kibice

Koronawirus. PKO Ekstraklasa, I i II liga jednak zawieszone

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do końca marca. Nie odbędą się też zaplanowane na ten weekend mecze I i II ligi.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa

Jeszcze w czwartek, podczas nadzwyczajnego posiedzenia, zarząd PZPN zadecydował, że rozgrywki PKO Ekstraklasy, I i II ligi będą kontynuowane mimo zagrożenia epidemicznego. Więcej TUTAJ. Dobę później, po buncie klubów, decyzje zostały zmienione.

Rozgrywki PKO Ekstraklasy zostały zawieszone do końca marca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną rozegrane odwołane mecze 27 i 28. kolejki. "Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA" - czytamy w komunikacie Ekstraklasy SA.

- W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych - mówi prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki

- W najbliższy wtorek odbędą się konsultacje UEFA z federacjami oraz ECA i European Leagues, które mogą mieć wpływ na tegoroczny kalendarz lub plany rozgrywek UEFA na kolejny sezon. W zależności od ustaleń będziemy działać na bieżąco w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i klubami - dodaje Animucki.

PZPN, który prowadzi rozgrywki I i II ligi, podjął na razie decyzję o odwołaniu meczów zaplanowanych na najbliższy weekend.

"Mając na uwadze zdrowie uczestników wszystkich ligowych meczów i stanowisko klubów informujemy, że mecze 23. kolejki pierwszej oraz drugiej ligi zostają odwołane i odbędą się w najbliższym możliwym terminie" - głosi komunikat federacji.

PZPN odniósł się też do głosów przedstawicieli klubów, którzy - jak Jarosław Królewski z Wisły Kraków, w piątek publicznie przyznawali, że nikt nie konsultował z nimi decyzji o kontynuowaniu rozgrywek. Więcej TUTAJ.

"Przypominamy, że umocowani formalnoprawnie reprezentanci środowisk klubów Ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi podczas czwartkowego (12 marca) posiedzenia Zarządu PZPN, opowiedzieli się za kontynuowaniem rozgrywek zgodnie z terminarzami.

Tym samym wyrażamy szczere zdziwienie i zaniepokojenie nagłą zmianą stanowiska przez dużą część klubów drugiej ligi, dotyczącą omawianego problemu, jednocześnie w najmniejszym stopniu nie bagatelizując sprawy" - czytamy.

Pandemia SARS-CoV-2 sparaliżowała rozgrywki piłkarskie w całej Europie. Wcześniej zawieszono również ligi m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Anglii, Francji, Czechach i na Słowacji. UEFA odwołała także zaplanowane na przyszły tydzień mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Czytaj również -> Artur Boruc na kwarantannie
Czytaj również -> Paweł Kapusta: odpowiedzialność sportowca

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy zawieszenie rozgrywek piłkarskich to dobra decyzja PZPN i Ekstraklasy SA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (22):

Zobacz więcej komentarzy (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×