Kokpit Kibice

Koronawirus. Premier League. Dobre wieści ws. Mikela Artety. Trener Arsenalu czuje się coraz lepiej

Mikel Arteta powoli dochodzi do siebie, po tym jak zdiagnozowano u niego zarażenie koronawirusem. W czwartek Arsenal wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że szkoleniowiec czuje się coraz lepiej.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
MIkel Arteta Getty Images / Stuart MacFarlane/Arsenal FC / Na zdjęciu: MIkel Arteta

12 marca kierownictwo Arsenalu poinformowało, że Mikel Arteta otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Sztab klubu oraz zawodnicy zostali od razu poddani kwarantannie.

Zaledwie tydzień później z Londynu napłynęły dobre informacje. Szkoleniowiec klubu powoli dochodzi do siebie, zapewnił także, że jego samopoczucie jest coraz lepsze.

"Wielu pracowników, w tym Mikel (Arteta - dop. MK) i pierwsza drużyna, izolują się w swoich domach. Z przyjemnością informujemy, że Mikel czuje się znacznie lepiej. Jest w dobrym nastroju, regularnie rozmawia z piłkarzami" - przekazano w oświadczeniu wydanym przez Arsenal FC.

W związku z zagrożeniem koronawirusem biura klubowe zostały zamknięte, a pracownicy przeszli na pracę zdalną. Sklepiki z gadżetami jest tymczasowo zamknięty, zawieszono także wycieczki po stadionie.

Kierownictwo klubu przekazało, że współpracuje z lokalnymi władzami, aby znaleźć sposoby na wsparcie najbardziej potrzebujących grup. Na pomoc liczyć mogą także pracownicy.

Czytaj także:
Rafał Gikiewicz zrzekł się części pieniędzy. "Modelowa postawa!"
Michał Pol: Czerwcowe mecze reprezentacji są bez sensu. Ratujmy kluby! (komentarz)

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×