Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus we Włoszech. Roberto Mancini: włoscy lekarze są najlepsi

Selekcjoner reprezentacji Włoch pochwalił lekarzy ze swojego kraju za pracę, którą wykonują w trakcie pandemii koronawirusa. Rzucił też pomysł, by po wszystkim zorganizować im turniej piłkarski.
Robert Czykiel
Robert Czykiel
Roberto Mancini Getty Images / Valerio Pennicino / Na zdjęciu: Roberto Mancini

Jeszcze za wcześnie, by mówić, że we Włoszech walka z koronawirusem idzie w dobrym kierunku, ale są optymistyczne oznaki. Drugi dzień z rzędu spadła liczba zgonów i zakażeń. Cały kraj jednak nadal żyje w wielkim strachu.

Tym razem we włoskich mediach głos zabrał Roberto Mancini. Selekcjoner reprezentacji Włoch wypowiedział się na temat lekarzy ze swojego kraju.

- Zawsze trzeba mieć szacunek do lekarzy, a nie tylko, gdy coś się stanie. Pracowałem za granicą i mogę powiedzieć, że włoscy lekarze są najlepsi. Musimy zawsze być im wdzięczni, a nie tylko dzisiaj - mówi.

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"

Szkoleniowiec ma pomysł, jak podziękować lekarzom i pielęgniarkom po wygraniu z koronawirusem. Chce, by Włochy zorganizowały im międzynarodowy turniej.

- Kiedy to wszystko się skończy, dobrze byłoby zorganizować turniej narodowych drużyn, żeńskich i męskich, złożonych z lekarzy i pielęgniarek. W ten sposób możemy im podziękować za to, co robią. Porozmawiam o tym z prezydentem, ale chyba jest to do zrobienia - zdradza.

W tej chwili szczególnie ważne jest, by wszyscy Włosi stosowali się do surowych zasad kwarantanny. Mancini podniósł na duchu tych, którzy już są zmęczeni obecną sytuacją.

- Wszyscy musimy jeszcze trochę poczekać, ale prędzej czy później będzie można zacząć od nowa normalne życie. To będzie trudne, zwłaszcza na początku, ale zaczniemy wszystko od nowa i mam nadzieję, że to szybko nastąpi - przyznaje.

Koronawirus. Piłkarze Interu Mediolan uciekają z Włoch >>

Koronawirus. Serie A. SSC Napoli zawiesiło treningi do odwołania. Klub wydał komunikat >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×