Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. PKO Ekstraklasa. Elżbieta Filipiak wsparła hojnym datkiem akcję #UJDLASZPITALA

Elżbieta Filipiak, współwłaścicielka i przewodnicząca rady nadzorczej Comarchu, wsparła akcję #UJDLASZPITALA. Małżonka prezesa Cracovii przekazała we wtorek na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie 300 tys. złotych.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Elżbieta Filipiak Newspix / Krzysztof Porebski / PressFocus / Na zdjęciu: Elżbieta Filipiak

Elżbieta Filipiak podwoiła tym samym kwotę, którą do tej pory udało się uzbierać na koncie akcji. O jej geście poinformował krakowski klub. Datek zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu do walki z wirusem SARS-CoV-2.

"Zbiórka, w ramach której swój datek przekazała pani Elżbieta Filipiak, ma na celu nabycie systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru" - czytamy w komunikacie klubu.

"Urządzenie w bardzo szybkim czasie dezynfekuje pomieszczenie, do którego trafiają chorzy lub z podejrzeniem zakażenia. Obecnie taka procedura trwa znacznie dłużej, zajmując w niektórych przypadkach nawet 2 godziny, co spowalnia przyjęcia następnych pacjentów" - tłumaczy Cracovia.

Dzięki wsparciu Filipiak szpital będzie mógł również uzupełnić zasoby sprzętowe o monitor do endoskopów wraz z wyposażeniem: jednorazowymi bronchoskopami i videorurkami intubacyjnymi.

Elżbieta Filipiak jest współwłaścicielką i przewodniczącym rady nadzorczej Comarchu, który jest głównym udziałowcem Cracovii. Elżbieta i Janusz Filipiakowie to jedni z najbogatszych Polaków - w ostatnim notowaniu "Forbesa" ich majątek został oszacowany na 688 mln zł, dzięki czemu zostali sklasyfikowaniu na 68. miejscu listy 100 najbogatszych ludzi w kraju.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×