Championship. Kontrowersyjny piłkarz zmuszony do usunięcia konta na Instagramie. Decyzję podjął jego klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Malcolm Couzens / Na zdjęciu: James McClean
Getty Images / Malcolm Couzens / Na zdjęciu: James McClean
zdjęcie autora artykułu

Nietypową karę otrzymał grający w Stoke City James McClean. Skrzydłowemu wstrzymano wypłatę na dwa tygodnie, musiał także... usunąć swoje konto na Instagramie. Wcześniej zamieścił kontrowersyjne zdjęcie.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed kilkoma dniami James McClean zamieścił na Instagramie zdjęcie ze swoimi dziećmi, na którym widać go w kominiarce. Pod fotografią zamieścił podpis "lekcja szkolna - historia". Wywołało to oburzenie w mediach społecznościowych.

Zdjęcie dodane przez McCleana odczytano jako nawiązanie do Irlandzkiej Armii Republikańskiej - organizacji mającej na swoim koncie przeprowadzenie kilku ataków terrorystycznych.

Zainterweniować postanowił klub, w którym 30-latek gra, Stoke City. - Podjęto działania dyscyplinarne przeciwko Jamesowi McCleanowi za niewłaściwy post w mediach społecznościowych - ogłosili przedstawiciele drużyny, cytowani przez brytyjski "Mirror".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paul Pogba w koszulce giganta. Nie chodzi o Manchester United

- McClean został ukarany grzywną i zgodził się również usunąć swoje konto na Instagramie. Gracz wyraził skruchę i uznał, że jego wpis był nieodpowiedni i obraźliwy - dodano.

- Nigdy nie chciałem zrobić niczego złego, ale teraz zdaję sobie sprawę, że do tego doszło. Przepraszam za to. Rozmawiałem z klubem i usunę moje konto na Instagramie - skomentował tę sytuację zawodnik.

James McClean dotrzymał słowa i jego konto zniknęło z Instagrama.

Czytaj także:"Jesteś chory, idź do domu". Szwedzki futbol nie obawia się pandemiiZbigniew Boniek: Nie możemy przytulić wszystkich, ale pomagamy

Źródło artykułu:
Komentarze (0)