KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Media: Telewizja może uratować Bundesligę. W grze wielkie pieniądze

Telewizja Sky uratuje kluby Bundesligi i 2. Bundesligi? Negocjowane jest rozwiązanie, na mocy którego nadawca z góry zapłaciłby za prawa telewizyjne. Mowa o ogromnych pieniądzach.

Dawid Borek
Dawid Borek
operator w czasie meczu Bundesligi Getty Images / Na zdjęciu: operator w czasie meczu Bundesligi
Z uwagi na pandemię koronawirusa rozgrywki w Niemczech zostały zawieszone. Wiadomo, że piłkarze nie wrócą na boiska przed 30 kwietnia, obecnie plan zakłada wznowienie zmagań w maju. Dotyczy on zarówno Bundesligi, jak i 2. Bundesligi (więcej TUTAJ).

Pandemia sprawiła, że kluby piłkarskie znalazły się w trudnym położeniu finansowym. Sytuacji nie poprawia fakt, że drużyny rywalizujące w rozgrywkach organizowanych przez DFL (stowarzyszenie niemieckich zawodowych klubów piłkarskich) wciąż czekają na czwartą (ostatnią) transzę z tytułu praw telewizyjnych. Ta ma zostać wypłacona w maju.

"Z powodu braku przychodów telewizyjnych w niektórych klubach brakuje wielocyfrowej liczby milionów euro w budżecie. Niektórym zespołom grozi nawet bankructwo" - opisuje "Kicker".

ZOBACZ WIDEO: Jak piłka nożna będzie wyglądać po epidemii koronawirusa? "To bardzo poważnie zachwieje klubami"
Telewizja Sky może być zbawcą dla niemieckich klubów. Nadawca posiadający prawa telewizyjne do Bundesligi i 2. Bundesligi, płacąc za nie 876 mln euro rocznie, może uratować czołowe niemieckie rozgrywki.

Według informacji "WAZ", telewizja Sky negocjuje z DFL ws. wsparcia finansowego dla 36 profesjonalnych klubów z Bundesligi i 2. Bundesligi. Mowa o wypłaceniu z góry pieniędzy w ramach praw telewizyjnych. Mowa o ponad 300 mln euro.

Takie rozwiązanie wiąże się z ogromnym ryzykiem dla płatnej telewizji. Nie jest bowiem jasne, czy uda się dograć obecny sezon.

- Jesteśmy w ciągłym kontrakcie z naszym wieloletnim partnerem  - DFL. Toczą się dyskusje, mające na celu znalezienie konstruktywnych rozwiązań w zakresie opłat licencyjnych i ich potencjalnego terminu - mówi rzecznik telewizji Sky.

Niemcom mogą zazdrościć Francuzi. Po tym, jak zawieszono rozgrywki Ligue 1 i Ligue 2, płatność za transmisje meczów wstrzymały dwie telewizje: beIN Sports i francuski Canal+. Zawieszono przelewy na łączną sumę na poziomie 152 mln euro (więcej TUTAJ).

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×