Bundesliga. Robert Lewandowski wychwalany. "Wystarczy mu jedna szansa i pada bramka"

Środkowy obrońca 1.FC Koeln Sebastian Bornauw komplementuje Roberta Lewandowskiego. Twierdzi, że jest dla niego najbardziej wymagającym rywalem. - Wystarczy mu tylko jedna szansa i pada bramka - mówi.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski (z lewej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
- Myślę, że Robert Lewandowski jest najmądrzejszym napastnikiem. Czasami możesz zapomnieć o nim przez 10 minut, a potem nagle pojawia się za tobą. Zawodnicy Bayernu mogą posłać piłkę gdzie tylko chcą i on tam będzie. Wystarczy mu tylko jedna szansa i pada bramka. To jest jego największa zaleta - podkreśla Sebastian Bornauw, cytowany przez serwis bundesliga.com. 21-letni Belg nie ukrywa, że Polak jest dla niego najtrudniejszym przeciwnikiem.

Do ostatniego starcia 1.FC Koeln z Bayernem Monachium doszło 16 lutego bieżącego roku. Wówczas ekipa z Bawarii zwyciężyła 4:1. Zarówno Sebastian Bornauw, jak i Robert Lewandowski rozpoczęli ten mecz w wyjściowych składach swoich ekip.

Środkowy obrońca drużyny z Kolonii szybko przekonał się o jakości polskiego napastnika. Nasz rodak już w trzeciej minucie rywalizacji zdołał wymanewrować defensywę przeciwnika i otworzyć wynik spotkania. Dla Bayernu trafiali też Serge Gnabry (dwa razy) i Kingsley Coman. Po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się natomiast Mark Uth.

Robert Lewandowski jest ogromnym utrapieniem dla wielu obrońców. W tym sezonie Bundesligi reprezentant Polski wystąpił w 23 meczach, w których zdobył 25 bramek. Ponadto zapisał na swoim koncie trzy asysty. To właśnie między innymi dzięki jego zaangażowaniu Bawarczycy są liderem ligowego zestawienia.