Liga Mistrzów. Rok temu Ajax zszokował Europę. Wojciech Szczęsny niewiele mógł zdziałać (wideo)

Zaczęło się planowo, od bramki Cristiano Ronaldo, ale potem strzelali już tylko gracze z Amsterdamu. 16 kwietnia 2019 r. Ajax sprawił wielką niespodziankę, eliminując Juventus w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Michał Fabian
Wojciech Szczęsny (Juventus) kapituluje po strzale Matthijsa de Ligta (Ajax) w meczu Ligi Mistrzów z 16042019 r Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny (Juventus) kapituluje po strzale Matthijsa de Ligta (Ajax) w meczu Ligi Mistrzów z 16.04.2019 r.
Ajax Amsterdam był rewelacją poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Po zajęciu drugiego miejsca w fazie grupowej (za Bayernem Monachium) podopieczni Erika ten Haga wyeliminowali dwie wielkie firmy.

W 1/8 finału holenderska ekipa okazała się lepsza od Realu Madryt. Po porażce 1:2 u siebie wygrała w rewanżu aż 4:1.

W ćwierćfinale Ajax trafił na Juventus Turyn. W Amsterdamie padł remis 1:1. W rewanżu - rozegranym 16 kwietnia 2019 r. - faworytem była drużyna z Turynu. Zaczęło się planowo, od gola Cristiano Ronaldo. Jednak Ajax zareagował kapitalnie, odwracając losy potyczki i dwumeczu.

Przed przerwą wyrównał Donny van de Beek, zaś w 67. minucie Matthijs de Ligt głową skierował piłkę do bramki Juventusu. W obu sytuacjach nic do powiedzenia nie miał Wojciech Szczęsny. Ajax wyrzucił Starą Damę, ale w finale nie zagrał (odpadł w półfinale z Tottenhamem).