Bundesliga: RB Lipsk - Hertha Berlin. Krzysztof Piątek na ławce rezerwowych

Nie zmienia się sytuacja Krzysztofa Piątka w Hercie Berlin. W meczu z RB Lipsk reprezentant Polski znów zasiądzie tylko na ławce rezerwowych.

Szymon Mierzyński
Krzysztof Piątek Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Po wznowieniu rozgrywek w znakomitej dyspozycji jest Vedad Ibisević i to na niego stawia od 1. minuty trener ekipy ze stolicy, Bruno Labbadia. W dwóch majowych spotkaniach - z TSG 1899 Hoffenheim (3:0) i 1.FC Union Berlin (4:0) - Bośniak strzelił dwa gole i dołożył do nich dwie asysty.

Krzysztof Piątek na razie musi się zadowolić rolą zmiennika. Po restarcie Bundesligi Polak dwukrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych i w sumie uzbierał tylko 26 minut. Dotąd nie udało mu się poprawić sytuacji w drużynie.

RB Lipsk - Hertha Berlin / śr. 27.05.2020 godz. 18.30

RB Lipsk: Peter Gulacsi - Konrad Laimer, Lukas Klostermann, Dayotchanculle Upamecano, Marcel Halstenberg, Daniel Olmo, Marcel Sabitzer, Kevin Kampl, Christopher Nkunku, Patrik Schick, Timo Werner.

Hertha Berlin: Rune Jarstein - Peter Pekarik, Dedryck Boyata, Jordan Torunarigha, Marvin Plattenhardt, Marko Grujić, Per Skjelbred, Dodi Lukebakio, Vladimir Darida, Matheus Cunha, Vedad Ibisević.

Sędzia: Bastian Dankert.