PKO Ekstraklasa. Mocny powrót KGHM Zagłębia Lubin. Martin Sevela: Dominowaliśmy od początku

KGHM Zagłębie Lubin nie zostawiło złudzeń Pogoni Szczecin, komu należy się pierwszy komplet punktów po powrocie PKO Ekstraklasy. - Od początku dominowaliśmy i chcieliśmy strzelać gole - mówi trener Martin Sevela.

Martin Sevela Getty Images / Josef Bollwein/SEPA.Media / Na zdjęciu: Martin Sevela
Miedziowi wygrali na stadionie Pogoni Szczecin 3:0. Już pierwszy ich konkretny atak skończył się golem Dejana Drazicia, a przewagę stopniowo powiększali tak, że już schodząc na przerwę mieli komplet punktów w kieszeniach. - Trzy gole strzelone i czyste konto na wyjeździe. To ważny wynik dla nas - mówi Martin Sevela, trener KGHM Zagłębia Lubin.

- Rozegraliśmy dobry mecz. Od początku dominowaliśmy na boisku i chcieliśmy strzelać gole. Zrobiliśmy to dzięki udanym akcjom ofensywnym. Nie brakowało okazji do zdobycia kolejnych bramek - dodaje 44-latek.

Zagłębie powtórzyło wynik z poprzedniego sezonu, w którym również wygrało 3:0 na terenie Pogoni. Lubinianie są niepokonani od siedmiu meczów w Szczecinie, a dzięki podtrzymaniu passy przybliżyli się do awansu do grupy mistrzowskiej w PKO Ekstraklasie. - Chcemy być w ósemce już po kolejnym meczu z Lechem, także damy z siebie maksimum. Mamy tydzień na przygotowanie się. Zrealizowanie naszego celu jest realne - zaznacza Sevela.

- W drugiej połowie z Pogonią byliśmy już spokojni o trzy punkty. Dokonaliśmy zmian w taktyce i skoncentrowaliśmy się na obronie. Czekaliśmy na straty przeciwnika, ale po odzyskaniu piłki brakowało nam finalnego podania w kontratakach. Dlatego nie strzeliliśmy kolejnego gola - wspomina Sevela.

Zagłębie podejmie Lecha w sobotę 6 czerwca o godzinie 17:30.

Czy KGHM Zagłębie Lubin awansuje do grupy mistrzowskiej w PKO Ekstraklasie?