Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Koronawirus. Oszustwo "na Neymara"! Ktoś podszył się pod piłkarza i chciał wyłudzić zasiłek

Choć ciężko w to uwierzyć, ktoś w Brazylii uznał, że dobrą metodą na wyłudzenie zasiłku w wysokości niecałych 500 złotych będzie... podszycie się pod Neymara.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Neymar Getty Images / UEFA - Handout / Na zdjęciu: Neymar

Na bardzo ciekawy pomysł wpadł jeden z mieszkańców Brazylii. Niezidentyfikowana do tej pory osoba wykorzystała bowiem dane Neymara by spróbować wyłudzić od państwa zasiłek w wysokości 600 brazylijskich reali (ok. 457 złotych), który przeznaczony jest na pomoc osobom dotkniętym kryzysem spowodowanym koronawirusem. 

Co więcej, samo podanie zostało nawet zatwierdzone i wpisane do planowanej realizacji. Problemy pojawiły się w momencie opublikowania raportu, gdzie pojawił się status "w trakcie oceny", ze względu na pewne niezgodności z wymogami. 

Jak informują brazylijskie media wniosek zawierał dokładne dane piłkarza, a także nazwiska jego członków rodziny. 

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"


Otoczenie piłkarza nie ma pojęcia, kto mógł to zrobić. Co więcej, zawodnik nie był świadomy całej sytuacji, dopóki przedstawiciel urzędu nie skontaktował się z nim. 

Wcześniej podobne oszustwa zgłaszał znany brazylijski dziennikarz - Willian Bonner. Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze posługując się danymi jego syna. Brazylijski rząd już podjął kroki w celu walki z naciągaczami. Jak poinformował, rozpoczęto odpowiednie działania z kilkoma organami jak m.in. Generalne Biuro Kontroli czy Federalnym Trybunałem Kontroli. 

Czytaj także:
La Liga. Świetne informacje dla Barcelony. Lionel Messi będzie gotowy do gry
Niepewni i nieobecni 28. kolejki PKO Ekstraklasy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×