II liga: Lech II Poznań kroczy w górę tabeli. Duża zadyszka Górnika Łęczna

Lech II Poznań wygrał 2:1 z Pogonią Siedlce. W identycznym wymiarze zwyciężyli piłkarze Elany Toruń i Stali Stalowa Wola. Już czwarty mecz z rzędu przegrał Górnik Łęczna.

Starcie rezerw Pogoni Szczecin i Lecha Poznań Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Starcie rezerw Pogoni Szczecin i Lecha Poznań
W sobotę drużyny, które w środku tygodnia nie zwyciężyły, poprawiły sobie samopoczucie, a te, które pozytywnie wspominały restart ligi, zostały pozbawione dobrego humoru. Lech II Poznań wygrał 2:1 z Pogonią Siedlce, a decydujący gol Bartosza Bartkowiaka w 77. minucie mógł się podobać. Tylko rezerwiści trafiali do bramki w tym spotkaniu - Pogoń cieszyła się po samobójczym zagraniu Tomasza Dejewskiego. Lech znalazł się w górnej połowie tabeli i minimalizuje zagrożenie spadkiem.

Takim samym wynikiem zakończył się mecz Elany Toruń z Legionovią Legionowo. Drużyna z Pomorza wygrała 2:1 i dała do zrozumienia, że odrobiła lekcję po klęsce 1:5 poniesionej w środę, kiedy to mierzyła się ze Stalą Rzeszów. Przypomniał o sobie golem Filip Kozłowski, w przeszłości czołowy strzelec ligi. Legionovia zapunktowała w trzech z czterech poprzednich spotkań, ale została poskromiona.

Duża część 24. kolejki zostanie rozegrana w niedzielę. W sobotę były trzy mecze, a ostatni z nich w Łęcznej. Górnik zmierzył się ze Stalą Stalowa Wola i poniósł już czwartą porażkę z rzędu. W ten sposób traci szansę na bezpośredni awans. Ponownie nie popisał się Bartłomiej Kalinkowski, który strzelił gola samobójczego. Stal zdobyła kluczową bramkę na 2:1 w doliczonym czasie i to drugi pojedynek z rzędu, w którym poprawiła wynik po 90. minucie. Bohaterem Stali został po raz drugi w jednym tygodniu nastolatek Kacper Śpiewak.

W 24. kolejce czeka nas jeszcze między innymi atrakcyjnie zapowiadająca się konfrontacja Stali Rzeszów z Widzewem Łódź.

24. kolejka II ligi:

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)
1:0 - Ołeksandr Jacenko 15'
1:1 - Tomasz Dejewski (sam.) 23'
2:1 - Bartosz Bartkowiak 77'

Legionovia Legionowo - Elana Toruń 1:2 (0:1)
0:1 - Filip Kozłowski 7'
1:1 - Patryk Koziara (k.) 54'
1:2 - Bartosz Machaj 59'

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1) 0:1 - Bartłomiej Kalinkowski (sam.) 21' 1:1 - Paweł Wojciechowski 31' 1:2 - Kacper Śpiewak 90'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy II liga to dobre miejsce dla rezerw klubów PKO Ekstraklasy?