Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ 2022. Katar wdraża standardy bezpieczeństwa. Pandemia koronawirusa nie opóźni imprezy

Minister spraw zagranicznych Kataru zapewnia, że "trwają ćwiczenia" mające na celu wdrożenie standardów bezpieczeństwa i higieny na stadionach. Mistrzostwa świata zaplanowane na 2022 rok mają się odbyć w terminie.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Pracownik przy budowie stadionów na MŚ 2022 w Katarze Getty Images / Francois Nel / Pracownik przy budowie stadionów na MŚ 2022 w Katarze

Projekty stadionów w Katarze są ukończone w 90 procentach. Mają być zgodne ze wszelkimi zmianami w wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, które pojawiły się w wyniku pandemii koronawirusa. Trwają też konsultacje z komitetem organizacyjnym.

Szejk Mohammed bin Abdulrahman Al Thani zdradził w rozmowie ze Sky News, że robione jest wszystko, by mistrzostwa odbyły się w terminie, zachowując przy tym wszystkie standardy.

- Trwają ćwiczenia z komitetem organizacyjnym z udziałem różnych stron, żeby upewnić się, że wszystkie wytyczne będą miały zastosowanie w kolejnych etapach przygotowań. Kiedy zapadną decydujące ustalenia, przedstawimy je publicznie - powiedział.

Katar został bardzo dotknięty pandemią koronawirusa. W państwie, które zamieszkuje 2,8 miliona mieszkańców, odnotowano 65 tysięcy przypadków zachorowań, ale przy tym tylko 49 zgonów.

- Najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa i upewnienie się, że standardy są skuteczne, by sprostać wyzwaniom - dodał szejk.

Czytaj też:
La Liga. Lionel Messi tęsknił za Camp Nou
Ligue 1. Sezon we Francji może zostać wznowiony. UEFA daje zielone światło

ZOBACZ WIDEO: Zrobimy sobie w Polsce "drugie Bergamo"? "We Włoszech wszystko zaczęło się od meczu piłki nożnej!"

Czy wierzysz, że MŚ 2022 w Katarze zakończą się sukcesem organizacyjnym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×