Chuligani Wisły Kraków zaatakowali kibica Cracovii. Poszkodowany trafił do szpitala

Do nieprzyjemnych zdarzeń doszło w weekend w Krakowie. Grupka chuliganów ciężko raniła mężczyznę związanego ze środowiskiem pseudokibiców Cracovii.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Agent CBŚP PAP / PAP/Darek Delmanowicz / Agent CBŚP
Jak informuje portal "tvn24.pl", poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi ranami nogi, które powstały w wyniku ciosów ostrym narzędziem - najprawdopodobniej maczetą. Miał zostać napadnięty przez grupkę chuliganów związanych z Wisłą Kraków, która o planowanym ataku pisała w mediach społecznościowych.

Na jednym z profili kibicowskich na Facebooku pojawiło się zdjęcie ok. 10-osobowej zamaskowanej grupki z maczetami. "Młoda Ferajna wybrała się w nocy na spacer w poszukiwaniu kibiców Cracovii" - brzmi podpis pod fotografią.

Dziennikarz Szymon Jadczak informuje, że poszkodowanym ma być mężczyzna powiązany ze środowiskiem Cracovii. Był on już skazany za udział w bójce krakowskich chuliganów, podczas której doszło do śmiertelnego pobicia. Poszkodowany po ostatnim ataku nie chce współpracować z policją.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało przywódców pseudokibiców "Białej Gwiazdy" - Wisła Sharks, którą sąd uznał za zorganizowaną grupę przestępczą (więcej TUTAJ). Siedmiu jej członków trafiło do więzienia. Chuligani byli silnie związani z klubem, a przez pewien czas wiceprezesem Wisły był jeden z członków grupy - Damian D..

Czytaj też: Kolejny gang pseudokibiców rozbity. 17 fanów Górnika Zabrze oskarżonych o ponad 90 przestępstw

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Simon nie wierzy w reżim sanitarny na stadionach. "Życzę powodzenia temu, kto będzie miał nad tym zapanować"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×