Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejny gang pseudokibiców rozbity. 17 fanów Górnika Zabrze oskarżonych o ponad 90 przestępstw

Śląska prokuratura postawiła 17 pseudokibicom Górnika Zabrze ponad 90 zarzutów. Szefem zorganizowanej grupy przestępczej był Arkadiusz L. ps. "Mały", który zajmował się głównie handlem narkotykami.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
kibice Górnika Zabrze WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Górnika Zabrze

Śledczy ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej już wcześniej rozbili grupę przestępczą złożoną z pseudokibiców Ruchu Chorzów. Tym razem prokuratura postawiła zarzuty chuliganom działającym w "Torcidzie", grupie najbardziej zagorzałych kibiców Górnika Zabrze.

Jak informuje TVP Info, śledczy postawili ponad 90 zarzutów siedemnastu członkom gangu. Liderem grupy był Arkadiusz L. ps. "Mały". Od 2011 roku członkowie gangu zajmowali się sprzedażą narkotyków. Najpierw w Zabrzu, a później w kilku innych śląskich miastach.

- To on decydował, kto może działać na jego terenie. Chodziło przede wszystkim o dilerów, ale zgodę musieli mieć także inni przestępcy. Arkadiusz L. rozstrzygał także spory między poszczególnymi członkami gangu. Wskazywał także osoby, które są pod jego specjalną ochroną. Czyniło je to de facto nietykalnymi - mówią śledczy z Prokuratury Krajowej, których cytuje TVP Info.

Zarzuty wobec Arkadiusza L. dotyczą kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Pozostałe osoby odpowiedzą za udział w takiej grupie, uczestniczeniu w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Do tego członkowie gangu odpowiedzą za pobicia, groźby, zmuszanie przemocą do określonego zachowania, wymuszenia rozbójnicze czy zniszczenie mienia. Oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:
Bundesliga. Klub Piątka skorzysta na kryzysie wywołanym przez epidemię?
Transfery. Arkadiusz Milik nie trafi do Schalke 04 Gelsenkirchen. "Jest zbyt dużo warty"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Trudna sytuacja finansowa polskich klubów. Wznowienie rozgrywek rozwiąże sporo problemów

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×