Bundesliga. TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsk. Zabójcze dwie minuty. Dublet Daniela Olmo

W spotkaniu otwierającym 31. kolejkę Bundesligi TSG 1899 Hoffenheim przegrało u siebie z RB Lipsk 0:2. Oba gole dla gości zdobył Daniel Olmo.

Łukasz Witczyk
Dani Olmo (w środku) PAP/EPA / UWE ANSPACH / Na zdjęciu: Dani Olmo (w środku)
Faworytem spotkania był zespół z Lipska, który walczy o to, by znaleźć się w czołowej czwórce Bundesligi, co daje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna spod znaku czerwonego byka nie mogła sobie pozwolić na wpadkę, gdyż każda strata punktów może zaowocować wypadnięciem z czwórki.

RB Lipsk już w 9. minucie objęło prowadzenie. Ze skrzydła dograł Nordi Mukiele, a piłka trafiła pod nogi Daniela Olmo, który zwiódł obrońcę i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Wieśniaków.

Po chwili było już 2:0 dla RB Lipsk, a znów o sobie dał znać Olmo. Tym razem Hiszpanowi asystował Marcel Sabitzer, a piłkarz gości strzałem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie. Golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję.

Więcej goli już nie padło, choć gospodarze starali się odrobić straty. Dzięki wygranej RB zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 62 punkty. Przewaga nad piątym Bayerem 04 Leverkusen wynosi 6 punktów, ale Aptekarze rozegrali o jeden mecz mniej.

TSG 1899 Hoffenheim - RB Lipsk 0:2 (0:2)
0:1 - Daniel Olmo 9'
0:2 - Daniel Olmo 11'