La Liga. Real Madryt - Valencia: cudowny gol Karima Benzemy. "To jest dzieło sztuki"

Na zamknięcie 29. kolejki La Liga Real Madryt pokonał Valencię 3:0, a ozdobą spotkania była bramka Karima Benzemy. Zobacz jego rewelacyjne trafienie.

Dawid Borek
Dawid Borek
Karim Benzema TVN Agency / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: Karim Benzema
To była 86. minuta rozgrywanego w Valdebebas spotkania 29. kolejki Primera Division między Realem Madryt a Valencia CF. Całą akcję zapoczątkował Casemiro, który popisał się świetnym wślizgiem, po czym Królewscy rozpoczęli napad na bramkę gości.

Toni Kroos podał piłkę do znajdującego się na boku Marco Asensio, ten oddał ją na początek pola karnego, a tam swoje show zaprezentował Karim Benzema. Francuz algierskiego pochodzenia podbił sobie piłkę prawą nogą do góry, a następnie uderzył lewą pod poprzeczkę bramki Jaspera Cillessena, notując rewelacyjne trafienie.

- Wow! Karim Benzema! I to jest dzieło sztuki. To jest gol, który powoduje, że wstajemy w dziupli i bijemy brawo! - ekscytował się jeden z komentatorów Eleven Sports.

Wow! Niesamowicie zrobił to Karim Benzema. Przymierzył lewą nogą pod ladę. Sam Zinedine Zidane, pan piłkarz Zinedine Zidane, jest pod wrażeniem - wtórował mu drugi z komentatorów.

Dla Karima Benzemy była to druga bramka w meczu z Valencią. Pierwszą strzelił w 61. minucie. Jedno trafienie - w 74. minucie - zanotował też Marco Asensio.

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)