The Championship: domowa porażka ekipy Bartosza Białkowskiego

W ramach 38. kolejki The Championship Millwall FC Bartosza Białkowskiego przegrał u siebie z ekipą Derby County 2:3. W barwach gości ponownie zabrakło Krystiana Bielika, który w dalszym ciągu pauzuje z powodu kontuzji kolana.

Adrian Nuckowski
Bartosz Białkowski Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Gospodarze objęli prowadzenie już w 15. minucie po trafieniu niezawodnego Matta Smitha, dla którego było to trzynaste trafienie w obecnym sezonie. Chwilę później ekipa Derby County doprowadziła do remisu, a na listę strzelców wpisał się pomocnik gości Louie Sibley.

Od początku drugiej połowy kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli podopieczni Phillipa Cocu. Swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami, zdobytymi ponownie przez Sibleya.

Na dwunaste czyste konto w sezonie w dalszym ciągu musi poczekać Bartosz Białkowski. Polski bramkarz odnotował kolejne 90. minut w barwach Millwall FC. Z powodu kontuzji w dalszym ciągu pauzuje Krystian Bielik (Derby County). W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Jon Dadi Bodvarsson.

Obie drużyny zrównały się się punktami w tabeli rozgrywek Championship i obecnie mają na swoim koncie po 54 "oczka".