Premier League: niespodzianka na początek soboty. Cudowne gole w meczu Watford FC - Leicester City

Cóż za końcówka na Vicarage Road. Mecz Watfordu z Leicester City zakończył się remisem 1:1, a dwa cudowne gole padły w samej końcówce.

Szymon Mierzyński
kadr z meczu Watford - Leicester PAP/EPA / ANDY RAIN / NMC / Na zdjęciu: kadr z meczu Watford - Leicester
Zespół Brendana Rodgersa znajduje się na podium, "Szerszenie" walczą tylko o utrzymanie, jednak tej różnicy bardzo długo w ogóle nie było widać.

To ekipa Nigela Pearsona stworzyła więcej klarownych sytuacji, tyle że znakomicie bronił Kasper Schmeichel. Duńczyk zatrzymał nogami strzał Abdoulaye Doucoure, zaś na początku drugiej połowy wygrał pojedynek sam na sam z Ismailą Sarrem.

"Lisy" takich szans miały mniej, mimo to wydawało się, że końcówka będzie należeć do nich. Ben Foster sparował piłkę na słupek po uderzeniu Marca Albrightona i to był pierwszy sygnał ostrzegawczy. Drugi zakończył się bramką. W 90. minucie Ben Chilwell otrzymał doskonałe podanie od Demaraia Graya, wbiegł z lewego skrzydła w pole karne i huknął w samo okienko. Foster nie miał szans.

Faworyt mógł rzutem na taśmę zgarnąć pełną pulę, ale Watford zdołał się podnieść i to w imponujący sposób! To był doliczony czas, w polu karnym gości wytworzyło się spore zamieszanie i przewrotką po rękach Schmeichela piłkę do siatki skierował Craig Dawson.

Drużyna Nigela Pearsona uratowała remis i dzięki temu ma 28 pkt. - o jeden więcej niż znajdujące się w strefie spadkowej AFC Bournemouth. Leicester natomiast gromadzi 54 "oczka" i zajmuje 3. lokatę.

Watford FC - Leicester City 1:1 (0:0) 0:1 - Ben Chilwell 90' 1:1 - Craig Dawson 90+3'

Czy Leicester City zakończy sezon na podium?