II liga: derby Rzeszowa na remis. GKS Katowice poprawił się, a Michał Bednarski strzelił cztery gole

Resovia zremisowała bezbramkowo ze Stalą w derbach miasta. GKS Katowice przybliżył się do awansu dzięki zwycięstwu 2:0 z Garbarnią Kraków, a lider klasyfikacji strzelców Michał Bednarski popisał się czterema golami w jednym meczu.

piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Głównym wydarzeniem niedzieli były derby Rzeszowa. Obu drużynom z Podkarpacia nie wiodło się dobrze przed nimi. Resovia co prawda pozostaje w strefie barażowej, ale nie wygrała przez siedem kolejek. Stal spadła do dolnej połowy tabeli, ponieważ w rundzie wiosennej zwyciężyła tylko raz. Prestiżowa konfrontacja potwierdziła problemy obu klubów, dobrych akcji brakowało, a goli nie było wcale. Resovia była aktywniejsza w ofensywie, ale także ona nie rozstrzygnęła derbów i zakończyły się one remisem 0:0.

GKS Katowice roztrwonił w poprzedniej kolejce połowę przewagi w tabeli nad trzecim Górnikiem Łęczna. Była to konsekwencja remisu 2:2 z Legionovią Legionowo. Zespół Rafała Góraka stracił przez to odrobinę komfortu przed spotkaniem z Garbarnią Kraków. W niedzielę poprawił się, choć o zwycięstwo 2:0 nie było łatwo. Maciej Stefanowicz strzelił pierwszego gola z rzutu karnego w 72. minucie, a dopiero po drugiej bramce Łukasza Wrońskiego w 88. minucie GKS miał komplet punktów w kieszeni. Bezpośrednio po spotkaniu jest liderem.

Znicz Pruszków przystąpił do meczu z rewelacyjną ostatnio Skrą Częstochowa już bez trenera Piotra Mosóra. Jego zwolnienie to efekt pięciu spotkań bez zwycięstwa zespołu z Mazowsza i lądowania w strefie spadkowej. Trzęsienie ziemi w klubie poskutkowało zwycięstwem 2:1. Znicz schodził na przerwie przy niekorzystnym wyniku 0:1, ale po przerwie między 59. a 61. minutą odwrócił wynik. Dariusz Zjawiński zdobył dziewiątą bramkę w sezonie.

Wynik Zjawińskiego jest niezły, ale blednie w zestawieniu z już 21 golami Michała Bednarskiego. W wygranym 4:1 meczu z Elaną Toruń napastnik Górnika Polkowice prezentował się popisowo. Cztery razy umieścił piłkę w bramce i umocnił się na prowadzeniu w rankingu strzelców. Faworyzowanemu przed sezonem Marcinowi Robakowi z Widzewa Łódź trudno już będzie wyprzedzić Bednarskiego. Elana jakby zapomniała, że trzeba go pilnować.

27. kolejka Fortuna I ligi:

Resovia - Stal Rzeszów 0:0

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 2:0 (0:0)
1:0 - Maciej Stefanowicz (k.) 72'
2:0 - Łukasz Wroński 83'

Znicz Pruszków - Skra Częstochowa 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Wolny 31'
1:1 - Dariusz Zjawiński 59'
2:1 - Patryk Czarnowski 61'

Elana Toruń - Górnik Polkowice 1:4 (1:2)
0:1 - Michał Bednarski 24'
0:2 - Michał Bednarski 33'
1:2 - Filip Kozłowski 43'
1:3 - Michał Bednarski 52'
1:4 - Michał Bednarski 90'

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 1:2 (0:1)
0:1 - Bartosz Śpiączka 19'
1:1 - Marcin Burhardt 86'
1:2 - Aron Stasiak 88'

Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Resovia zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli niż Stal Rzeszów?