II liga: derby Rzeszowa na remis. GKS Katowice poprawił się, a Michał Bednarski strzelił cztery gole

Resovia zremisowała bezbramkowo ze Stalą w derbach miasta. GKS Katowice przybliżył się do awansu dzięki zwycięstwu 2:0 z Garbarnią Kraków, a lider klasyfikacji strzelców Michał Bednarski popisał się czterema golami w jednym meczu.
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

Głównym wydarzeniem niedzieli były derby Rzeszowa. Obu drużynom z Podkarpacia nie wiodło się dobrze przed nimi. Resovia co prawda pozostaje w strefie barażowej, ale nie wygrała przez siedem kolejek. Stal spadła do dolnej połowy tabeli, ponieważ w rundzie wiosennej zwyciężyła tylko raz. Prestiżowa konfrontacja potwierdziła problemy obu klubów, dobrych akcji brakowało, a goli nie było wcale. Resovia była aktywniejsza w ofensywie, ale także ona nie rozstrzygnęła derbów i zakończyły się one remisem 0:0.

GKS Katowice roztrwonił w poprzedniej kolejce połowę przewagi w tabeli nad trzecim Górnikiem Łęczna. Była to konsekwencja remisu 2:2 z Legionovią Legionowo. Zespół Rafała Góraka stracił przez to odrobinę komfortu przed spotkaniem z Garbarnią Kraków. W niedzielę poprawił się, choć o zwycięstwo 2:0 nie było łatwo. Maciej Stefanowicz strzelił pierwszego gola z rzutu karnego w 72. minucie, a dopiero po drugiej bramce Łukasza Wrońskiego w 88. minucie GKS miał komplet punktów w kieszeni. Bezpośrednio po spotkaniu jest liderem.

Znicz Pruszków przystąpił do meczu z rewelacyjną ostatnio Skrą Częstochowa już bez trenera Piotra Mosóra. Jego zwolnienie to efekt pięciu spotkań bez zwycięstwa zespołu z Mazowsza i lądowania w strefie spadkowej. Trzęsienie ziemi w klubie poskutkowało zwycięstwem 2:1. Znicz schodził na przerwie przy niekorzystnym wyniku 0:1, ale po przerwie między 59. a 61. minutą odwrócił wynik. Dariusz Zjawiński zdobył dziewiątą bramkę w sezonie.

Wynik Zjawińskiego jest niezły, ale blednie w zestawieniu z już 21 golami Michała Bednarskiego. W wygranym 4:1 meczu z Elaną Toruń napastnik Górnika Polkowice prezentował się popisowo. Cztery razy umieścił piłkę w bramce i umocnił się na prowadzeniu w rankingu strzelców. Faworyzowanemu przed sezonem Marcinowi Robakowi z Widzewa Łódź trudno już będzie wyprzedzić Bednarskiego. Elana jakby zapomniała, że trzeba go pilnować.