II liga. Widzew Łódź - Lech II Poznań: znakomity powrót łodzian! Z 0:2 na 3:2!

To był emocjonujący niedzielny wieczór w Łodzi. Piłkarze Widzewa pokonali u siebie Lecha II Poznań 3:2 na zamknięcie 27. kolejki II ligi, choć po pierwszych 30 minutach przegrywali 0:2.

Krzysztof Sędzicki
radość piłkarzy Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Widzewa Łódź
Ekipa trenera Marcina Kaczmarka w środę przełamała serię trzech meczów bez wygranej i pokonała w Krakowie Garbarnię 3:1. Nadal jednak zawodnicy mieli świadomość, że jedna jaskółka wiosny może nie czynić.

- Wiemy, jak wyglądały nasze poprzednie spotkania i jaki mieliśmy po nich dorobek punktowy, dlatego musimy w każdym spotkaniu grać tak, jakby był to nasz ostatni mecz w sezonie. Środowe zwycięstwo to przede wszystkim ulga. Dobrze wrócić na właściwe tory po wygranej na wyjeździe - mówił po wygranym meczu w Krakowie na antenie Widzew FM pomocnik łodzian Mateusz Możdżeń.

Choć to łódzki zespół rozpoczął z animuszem i od razu rzucił się pressingiem na rywali pod ich polem karnym, w 10. minucie przegrywał 0:1. Sędzia po starciu Daniel Tanżyny z jednym z Lechitów w polu karnym podyktował jedenastkę. Tę na bramkę dla gości zamienił Paweł Tomczyk.

Po kolejnych 20 minutach Tomczyk podwyższył na 2:0. Wszystko wzięło się z nonszalanckiego podania Mateusza Możdżenia do jednego z partnerów. Piłkę przechwycił Tomasz Kaczmarek, a wracający obrońcy Widzewa nie mogli się zdecydować, który miał doskoczyć do pomocnika rywali. W efekcie ekipa z Poznania miała już dwa gole przewagi.

Daniel Tanżyna w tym meczu bardzo często zamykał głową dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Z każdym kolejnym niecelnym tego typu zagraniem frustracja kibiców rosła, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy ci mogli wyskoczyć z radości. Środkowemu obrońcy czerwono-biało-czerwonych pokonać Karola Szymańskiego po główce, na którą wrzucał Łukasz Kosakiewicz.

Ten gol dodał gospodarzom werwy po przerwie. Już w 57. minucie rezerwowy Christopher Mandiangu wyrównał stan meczu po tym, jak w środku pola piłkę wyłuskał Hubert Wołąkiewicz. A po kolejnych trzech minutach Widzew prowadził 3:2 po efektownej akcji Marcina Robaka i Mateusza Możdżenia zakończonym strzałem tego pierwszego.

Lechici w drugiej połowie byli znacznie bardziej przygaszeni i dużo bardziej chwiejni w obronie. Wyglądało to trochę tak, jakby oba zespoły nie zamieniły się stronami w przerwie. Rezerwy Kolejorza przerwały więc serię dwunastu meczów bez porażki, a łodzianie wygrali u siebie po raz pierwszy od wznowienia rozgrywek II ligi.

Widzew Łódź - Lech II Poznań 3:2 (1:2)
0:1 - Paweł Tomczyk 10' - z karnego
0:2 - Paweł Tomczyk 30'
1:2 - Daniel Tanżyna 45+1'
2:2 - Christopher Mandiangu 57'
3:2 - Marcin Robak 61'

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Hubert Wołąkiewicz, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Mateusz Możdżeń, Bartłomiej Poczobut - Henrik Ojamaa (53' Christopher Mandiangu), Adam Radwański (85' Sebastian Rudol), Konrad Gutowski - Marcin Robak.

Lech II: Karol Szymański - Paweł Tupaj, Tomasz Dejewski, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Niewiadomski - Mateusz Skrzypczak, Artur Marciniak (65' Bartosz Bartkowiak) - Michał Skóraś, Juliusz Letniowski, Tomasz Kaczmarek (74' Arkadiusz Kaczmarek) - Paweł Tomczyk (72' Hubert Sobol).

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Żółte kartki: Kordas, Tanżyna, Ojamaa, Robak (Widzew) - Szymański, Skrzypczak, T. Kaczmarek, Wojtkowiak (Lech).

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew utrzyma pierwsze miejsce w tabeli II ligi do końca sezonu?